عضو کمیسیون صنایع با اشاره به اعلام برنامه‌ ۱۰۰روزه وزیر صنعت در این کمیسیون،گفت:براساس اعلام آقای نعمت‌زاده تعداد کشتی‌های مانده در بنادر ۴۰ فروند به ۲۱ فروند رسیده‌اند و تا ۲ هفته آینده این تعداد به ۱۰ فروند می‌رسد.

رمضانعلی سبحانی فر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در مورد مسائلی که در روز گذشته وزیر صنعت در کمیسیون اعلام کرد، اظهار داشت: در این جلسه وزیر صنعت برنامه‌های کوتاه مدت خود را در ۱۰۰ روز تشریح کرد که روند تسهیلات دهی به صنایع، شیوه تأمین مواد اولیه، کوتاه شده فرایند ال‌سی و گشایش ال‌سی و برخی مسائل دیگر که به روند فعالیت صنعت و تولید سرعت می بخشد از جمله این برنامه‌ها بود.

وی با بیان اینکه در حوزه بازرگانی نیز به مسائل مربوط به صادرات و کوتاه شدن فرآیند آن، هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف از جمله گمرک و وزارت اقتصاد برای سرعت بخشیدن به مسائل مربوط به صادرات و واردات اشاره شد، گفت: آقای نعمت زاده اعلام کرد که طی دو هفته گذشته از ۴۰ فروند کشتی که در گمرک  پهلو گرفته بود و هنوز ترخیص نشده بود،  تنها ۲۱ فروند کشتی باقی مانده و امیدواریم که این رقم نیز در دو هفته آینده به ۱۰ فروند برسد . بر این اساس با توجه به اینکه تعداد کشتی‌ها کاهش پیدا کرده مشخص است که فرایند ها کوتاه شده است.

عضو کمیسیون صنایع در پاسخ به این سؤال که در مورد صنعت خودرو آقای نعمت زاده چه نظری دارند؟ خاطر نشان کرد: وی اعلام کرد که کار کارشناسی مختلفی در این زمینه انجام شده و در آینده نزدیک نیز جلسات بیشتری برگزار خواهد شد. همچنین در مورد قیمت گذاری نیز وی معتقد است که باید شورای سیاست گذاری برای قیمت‌گذاری ها که پیش از شورای رقابت وجود داشت، مجدد فعال شود و کمک بیشتری به قیمت‌گذاری خودور کند.

سبحانی فر با بیان اینکه در مورد معادن، و فولاد‌های هفت‌گانه اعضای کمیسیون صحبت‌هایی با وزیر صنعت انجام دادند، گفت: وزیر صنعت فعال شدن فولاد‌های هفت گانه را یکی از برنامه‌های ۱۰۰روزه این وزراتخانه اعلام کرد که باید منابع آن مشخص و فاینانس آن نیز با چین نهایی و همچنین باید مبلغ مورد نظر واریز شود و سایر اقدامات در این زمینه ادامه پیدا کند.

وی درمورد تسهیلات دهی به صنایع نیز بیان کرد: بر اساس گفته‌های نعمت‌زاده هماهنگی‌هایی انجام شده که بخش‌های که مشکل دارند روند تسهیلات دهی آنها سامان پیدا کند.

کد خبر 24978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =