دبیر انجمن جوجه یکروزه با بیان اینکه روند توزیع نهاده بد نیست ولی همه چیز بستگی به تأمین ارز واردات دارد، گفت: با توجه به لزوم داشتن ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه برای واردات یک کشتی سویا انجام واردات نهاده توسط مرغداران کار ساده ای نیست.

 حسین مهربانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در مورد وضعیت نهاده و توزیع آن در بازار اظهار داشت: وضعیت توزیع نهاده‌ها در بازار بد نیست و علی رغم اینکه قیمت‌ها بالا است تولیدکنندگان به نوعی نهاده مورد نیاز را تأمین می‌کنند. اما مهم این است که وقتی نهاده وارد می‌شود برای دریافت ارز با مشکل روبه رو نباشد.

وی در پاسخ به این سؤال که برخی تولید کنندگان نسبت به توزیع نهاده توسط بخش خصوصی معترض هستند، گفت: بخش خصوصی همان طور که گفتم توزیع را انجام می‌دهد ولی باید این نکته را در نظر بگیریم که وقتی کشتی وارد می‌شود باید ارز باشد تا بتواند ترخیص را انجام دهد. بنابراین اگر در تخصیص ارز مشکل ایجاد شود در چرخه توزیع بازار نیز اثر می‌گذارد.

دبیر انجمن جوجه یکروزه در مورد این مسئله اگر مشکل تأمین نهاده وجود دارد اتحادیه‌ها می‌توانند خود اقدام به واردات کنند، خاطر نشان کرد: اتحادیه‌ها بر روی کاغذ اجازه چنین کاری را دارند ولی هزینه این کار بالا است و بنابراین اتحادیه کمتر امکان واردات را دارد. برای مثال یک کشتی سویا حدود 100 میلیارد تومان پول نیاز دارد بنابراین واردات کار ساده‌ای نیست.

مهربانی در مورد قیمت فعلی جوجه بیان کرد:‌ در حال حاضر قیمت جوجه 1200 تا 1250 تومان است و افزایش و کاهش قیمت آن بستگی به قیمت نهاده ها دارد.

کد خبر 25884

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =