۰ نفر
۶ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۶

رئیس بودجه امور تولیدی و بازرگانی معاونت برنامه ریزی از تأمین اعتبار برای جلوگیری از افزایش قیمت شیر تا پایان سال توسط دولت خبر داد و گفت: برای شیر مدارس نیز در سال آینده ۱۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

محمود ملکوتی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در مورد اعتبار در نظر گرفته شده برای شیر و جلوگیری از افزایش قیمت آن اظهار داشت: در سال جاری دولت اعتباری را برای شیر در نظر گرفته تا از افزایش قیمت ها جلوگیری و این کالا در سبد خانوار مردم حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه مشخص نیست این یارانه و اعتباری که دولت در نظر گرفته برای حمایت از مصرف‌کننده یا تولید کننده است، گفت: برای شیر مدارس نیر قرار شده دولت اعتبار آن را تا پایان سال جاری تأمین کند و از دو هفته گذشته نیز توزیع شیر شروع شده است و انشاء الله این مسئله که طی دو سال گذشته تعطیل شده بود مجدد از سر گرفته می‌شود.

رئیس بودجه امور تولیدی و بازرگانی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی خاطر نشان کرد:‌ اعتباری که برای شیر مدارس تا پایان سال جاری توسط دولت در نظر گرفته شده ۱۵۰ میلیارد تومان است که برای توزیع شیر هفته‌ای سه بار کفایت می‌کند. البته این بودجه برای سال آینده نیز ۱۵۰ میلیارد تومان است که در لایحه بودجه آمده است.

ملکوتی‌خواه در پاسخ به این سؤال که‌ آیا این بودجه برای تأمین شیر سال آینده مدارس در مقایسه با رقمی که برای سه ماه پایانی سال جاری تعیین شده، کم نیست، خاطر نشان کرد:‌ با توجه به در نظر گرفتن این رقم برای سال آینده شاید مجبور باشند جامعه هدف را محدود تر کنند. دولت سعی کرد با در نظر گرفتن این اعتبار در سال آینده برای حفظ سلامت دانش آموزان این کار را ادامه دهد.

وی با اشاره به اینکه شیر مدارس از ابتدای مهر تا پایان اسفند ماه توزیع می شود، ادامه داد: در حال حاضر شیر علاوه بر مدارس ابتدایی، در مقطع متوسطه نیز توزیع می‌شود، اگر در سال آینده جامعه هدف اندکی محدود شود این اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی کافی خواهد بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه سرانه مصرف شیر در ۶ماه که سه نوبت در هفته توزیع می‌شود ۱۴ کیلو گرم است، گفت: از سال ۷۹ توزیع شیر مدارس شروع شد که از آن زمان اجرای آن با فراز و نشیب‌هایی انجام می شد ولی در حال حاضر امیدواریم با اعتباری که دولت تا پایان سال و همچنین سال‌ آینده در نظر گرفته است این موضوع تداوم داشته باشد.

کد خبر 26673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =