رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از واگذاری تنظیم بازار و ذخیره سازی مواد پروتئینی، لبنی، گندم و برنج به وزارت جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: بخشی از فعالیت های شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنان در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت باقی می ماند.
 

به گزارش خبرنگار مهر، عباس رجایی در حاشیه جلسه امروز شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران گفت: قانون انتزاع وظایف وزارت جهاد و وزارت صنعت را تفکیک و بخشی از وظایف وزارت صنعت را به وزارت جهاد محول کرده است اما بیش از یک و نیم سال از تصویب  این قانون می گذرد در حالیکه اجرای آن همچنان متوقف است.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون کشاورزی وزرا را فراخوانده و بر اساس مذاکره با آنها تنظیم بازار مواد پروتئینی، لبنی و واردات نهاده ها به عهده وزارت کشاورزی قرار گرفته و از پایان دی نیز گندم، برنج و جو نیز به وزارت جهاد کشاورزی ملحق شده است.

به گفته رجائی در بودجه سال 93 تاکید شده تا این زیرمجموعه ها نیز به وزارت جهاد ملحق شوند.

وی از واگذاری بخشی از وظایف شرکت بازرگانی دولتی ایران به وزرات جهاد خبر داد و گفت: آن بخش از فعالیتهای مجموعه که به مربوط به تولید، تجارت، صادرات و واردات است در اختیار وزارت صنعت باقی خواهد ماند و سایر بخش ها به وزارت جهاد منتقل می شود.

کد خبر 27195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =