رییس اتحادیه کشوری با اعلام نرخ پایه ۲۲ نوع خشکبار در آستانه سال نو، به مردم توصیه کرد، با توجه به افزایش عرضه و تقاضا در روز‌های پایانی سال، مردم خرید خود را به روز‌های آخر موکول نکنند.

 علیرضا ارزانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در مورد وضعیت بازار خرید و فروش آجیل در آستانه عید نوروز اظهار داشت: تصور می‌کردیم امسال نیز همانند سال گذشته وضعیت خرید و فروش بازار مناسب نباشد ولی از روز پنج‌شنبه و به خصوص از امروز رونق به بازار برگشته و دلیل آن نیز قیمت‌های مناسب آجیل نسبت به سال گذشته و تناسب آن با درآمد مردم است.

وی با بیان اینکه امیدواریم خرید و رونق بازار تا شب عید ادامه داشته باشد، ادامه داد: در حال حاضر قیمت آجیل متوسط 30 هزار تومان است که حتی در برخی شهرستان‌ها در بازدید‌هایی که انجام داده‌ایم شاهد فروش آجیل با قیمت 15 هزار تومان نیز بودیم. البته دلیل قیمت‌های مناسب آجیل در سال جاری رکود سال گذشته بازار و قیمت‌های متعادل آجیل مصرفی قشر متوسط جامعه است.

رییس اتحادیه خشکبار با بیان اینکه روند خرید و فروش بازار بهتر از سال گذشته است و پیش  بینی می‌شود سفره پر آجیلی مردم داشته باشند، گفت: توصیه‌ای که به مردم دارم این است که خرید آحیل را به روز‌های پایانی سال موکول نکنند زیرا طبق روال همیشگی و با توجه به اینکه قیمـت‌ها تابع عرضه وتقاضا است، نرخ آجیل در روز‌های پایانی افزایش حدود 10 درصدی پیدا می‌کند.

ارزانی تصریح کرد: به دلیل اینکه سال گذشته مردم از خرید آجیل خودداری کردند بار آجیل روی دست فروشندگان ماند، برای همین امسال با احتیاط بیشتری اقدام به عرضه کردند، بنابراین مردم سعی کنند خرید خود را به روز‌های پایانی موکول نکنند تا با نرخ‌های مناسب‌تری نیاز خود را تهیه کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه سایت http://nutsnews.ir/  نیز از 22 بهمن ماه به عنوان سایت تحلیلی صنعت خشکبار کشور راه‌اندازی شده است، قیمت پایه برخی از مهمترین خشکبار مصرفی مردم در ایام نوروز را اعلام کرد که به شرح زیر است:

کد خبر 27837

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =