در حالی‌که برای دومین بار عرضه تخم‌مرغ در سبد کالایی دولت با مشکل مواجه شده و در برخی مراکز توزیع سبد کالا، تخم‌مرغ عرضه نمی‌شود "ناهماهنگی در پرداخت به موقع محصول" علت این موضوع مطرح شده و درپی آن مرغداران با تجمع مقابل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار به عنوان مسئول توزیع‌کننده‌ تخم‌مرغ سبد کالا، خواهان دریافت مطالبات 40 میلیارد تومانی خود از دولت شدند.

به گزارش خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روز گذشته مرغداران مقابل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار تجمع کردند و از مسئولان این اتحادیه که مجری تامین و عرضه تخم‌مرغ سبد کالا هستند خواستار دریافت بهای محصول تحویل داده شده به مردم شدند.

به گفته مسئولان اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار تاکنون تخم‌مرغ برای حدود چهار میلیون خانوار تامین شده که بر این اساس میزان مطالبات از دولت به حدود 40 میلیارد تومان می‌رسد.

گرچه این مطالبه در وزارت تجارت به تایید رسیده اما مدت‌هاست که در مرحله‌ پرداخت قرار دارد و ریالی به مرغداران پرداخت نشده است و از آنجا که اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار به مرغداران وعده داده بود که تا شنبه گذشته مطالبات آنها را به عنوان مجری طرح بپردازد این وعده اجرایی نشد و مرغداران مقابل این اتحادیه به نشانه اعتراض تجمع کردند.

دلایل مرغداران برای پرداخت هرچه سریع‌تر بهای محصولشان که بابت سبد کالا به دولت تحویل داده‌ند این است که آنها باید از 20 اسفند‌ تا 20 فروردین‌ ضمن انبارگردانی، با نقدینگی که در اختیار دارند خوراک مرغ از جمله ذرت و سویا بخرند و از این جهت از دولت می‌خواهند که هر چه سریع‌تر بهای محصولشان را بدهد تا آنها توان تحویل تخم‌مرغ در مراحل بعدی سبد کالا را نیز داشته باشند.

کد خبر 27924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =