۰ نفر
۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۷
رییس اتحادیه صیادان استان بوشهر گفت:کاهش صید میگو باعث افزایش غیر متعارف بهای این آبزی در بازار مصرف داخلی شده که این امر موجب کسادی بازار خرید این محصول شده است.

به گزارش ایرنا، محمد کارگر در جمع خبرنگاران افزود: فعالیت های صنعتی، ورود پساب به دریا، صید بی رویه و افزایش بهای ادوات صیادی از جمله عوامل کاهش 50 درصدی صید میگو در استان بوشهر است.

رییس اتحادیه صیادان استان بوشهر اضافه کرد: باتوجه به زیان های جامعه صیادی بخاطر فعالیت های صنعت نفت در خلیج فارس، وزارت نفت باید بخشی از درآمدهای حاصل از این صنعت را در راستای حفظ محیط زیست، بازسازی ذخایر ، آماده سازی لاروها و جبران خسارت هایی که به صیادان وارد کرده است ، هزینه کند.

وی گفت: صیادان بوشهری در بد ترین شرایط آب و هوایی (50 تا 60 درجه گرمای همراه با رطوبت بالا) به صید می پردازند تا کشور در زمینه مصرف داخلی میگو مشکلی نداشته باشد لذا دولت نیز برای حمایت از فعالان این بخش باید با پرداخت تسهیلات بانکی ، کمک لازم را برای تهیه تجهیزات شناور ها، نرخ سوخت و یخ به صیادان انجام دهد.

کارگر با اشاره به ضرورت حمایت از صیادان همانند دیگر بخش های کشاورزی از جمله باغداران و دامداران ادامه داد: هم اینک پرداخت تسهیلات بانکی با بهره های بالا و مهلت بازپرداخت کم بر مشکلات جامعه صیادی افزوده است.

وی با تاکید بر ضرورت بیمه محصول و سرنشین کشتی های ویژه صید گفت: صیادان به دنبال امنیت در سرمایه گذاری هستند تا بتوانند در چنین شرایطی دوام بیاورند.
کد خبر 27bda8dcc160442baafd022557cab1c3

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =