تعرفه واردات انواع گوشت قرمز و مرغ دو تا چهار برابر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس جداول تعرفه‌های گمرکی منتشر شده از سوی سازمان توسعه تجارت، تعرفه واردات انواع گوشت و احشاء خوراکی نسبت به سال گذشته دو تا چهار برابر شده است.

بر این اساس در حالی که تعرفه واردات گوشت گوساله در سال گذشته 4 بوده این رقم در سال جاری دو برابر شده است.

همچنین تعرفه واردات گوشت با استخوان نظیر ران، راسته، سردست و سینه و همچنین ران به صورت بدون استخوان، راسته بدون استخوان، سردست و سینه بدون استخوان در حالی که در سال گذشته چهار درصد بود امسال تعرفه واردات آن دو برابر شده است.

واردات گوشت منجمد حیوانات از نوع گاو نیز در سال جاری دو تا چهار برابر شده است به نحوی که تعرفه واردات گوشت گوساله ران با استخوان، ران بدون استخوان، سردست و سینه بدون استخوان چهار برابر شده و از عدد 2 در سال گذشته به عدد 8 رسیده و این درحالی است که تعرفه واردات راسته با استخوان، سردست و سینه با استخوان و راسته بدون استخوان که در سال گذشته 4 بوده امسال دو برابر شده است.

تعرفه واردات گوشت حیوانات از نوع گوسفند یا بز، تازه، سرد کرده یا منجمد نیز بین دو تا چهار برابر شده است. تعرفه واردات لاشه یا شقه بره، تازه یا سرد کرده، گوشت‌های حیوانات از نوع گوسفند به صورت لاشه یا شقه سایر قطعات به صورت استخوان، لاشه و شقه بره، منجمد، گوشت حیوانات از نوع گوسفند و منجمد به صورت لاشه یا شقه در سال جاری چهار برابر شده و به عدد 8 رسیده است.

همچنین تعرفه واردات گوشت گوسفند منجمد بدون استخوان دوبرابر شده و به عدد 8 رسیده است.

تعرفه واردات مرغ بریده نشده و به صورت قطعات، تازه یا سرد کرده و بریده نشده به صورت قطعات منجمد نیز دو برابر شده و به عدد 8 رسیده است.

به گزارش ایسنا، سازمان توسعه تجارت ایران هر ساله با انتشار کتاب مقررات صادرات و واردات و آیین نامه‌های اجرایی آن جداول تعرفه‌های گمرکی را اعلام می‌کند. در این کتاب تعرفه کلیه کالاهای صادراتی و وارداتی و آیین نامه‌ها و مقررات مربوط به این دو فعالیت اقتصادی منتشر می‌شود.

بر اساس تقسیم‌بندی انجام شده کالاهای صادراتی و وارداتی به سه گروه کالاهای مجاز، کالاهای مشروط و کالاهای ممنوع تقسیم می‌شود. کالاهای مجاز آن دسته از کالاهایی هستند که صدور و واردات آنها برای ضوابط نیاز به کسب مجوز ندارند. کالاهای مشروط کالاهایی هستند که صادرات و واردات آنها با کسب مجوز امکان پذیر بوده و کالاهای ممنوع نیز آن دسته از کالاهایی هستند که صدور و ورود آن به موجب شرع اسلام یا به موجب قانون ممنوع شده است.

کالاهایی نظیر قند، شکر، روغن، جو، ذرت، غلات، لوازم خانگی، انواع گوشت، صنایع غذایی نظیر نوشابه، محصولات معدنی، محصولات صنایع شیمیایی یا صنایع وابسته به آن، مواد نساجی و مصنوعات آن،‌کفش، فلزات معمولی، ماشین‌آلات و وسایل مکانیکی، ادوات برقی، قطعات آن‌ها، دستگاه‌های ضبط و پخش صوت و دستگاه های ضبط و پخش صوت و تصوی نظیر تلویزیون و قطعات آن، وسایل نقلیه زمینی‌، آبی‌، هوایی و وسایل ترابری، آلات و دستگاه‌های اپتیک، عکاسی، جراحی، اشیا صنعت ساعت سازی‌،آلات موسیقی، اسلحه و مهمات و مصنوعاتی نظیر مبل‌های طبی –جراحی، اسباب بازی، لوازم ورزشی و حتی اشیا هنری،اشیا کلکسیون و عتیقه و ... همگی تعرفه واردات دارند.

کد خبر 28517

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =