۰ نفر
۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۵

رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه قیمت نهاده های دامی به صورت دقیقه ای افزایش می یابد، گفت: مرغداران در هر کیلو تخم مرغ تولیدی ۱۶۰۰ تومان زیان می کنند.

 ناصر نبی پور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه میانگین قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغ داری نزدیک به 2500 تومان است، اظهار داشت: بهای هر شانه از این محصول درب مرغ داری حداکثر 5 هزار تومان است.
وی توقف صادرات، تعطیلات نوروز،گرم شدن هوا و تولید زیاد را از جمله عوامل این امر عنوان کرد.
نبی پور با اشاره به اینکه مرغ های تخم گذار پس از 18 ماهگی باید به کشتارگاه بروند، اضافه کرد:  در حال حاضر بسیاری از این مرغ ها به سن  23 و 24 ماهگی رسیده اند اما کشتارگاه تمایلی به کشتار آنها ندارند.
وی ادامه داد: قیمت این  مرغ های تخم گذار چربی دار کیلویی هزار تومان است.
نبی پور در مورد دلایل توقف صادرات نیز گفت: صادرات تخم مرغ مدتی به دلیل عرضه سبد کالا متوقف شد .
وی با بیان اینکه  ما در بازارهای جهانی رقیب قدرتمندی مانند ترکیه داریم، افزود: ما صادرات مستمر و پایداری نداریم بنابراین کشورهای مقصد ( افغانستان و عراق) تمایل شان را به واردات تخم مرغ از ایران از دست داده اند.
نبی پور با اشاره به اینکه ایران شانزدهمین تولیدکننده تخم مرغ جهان است، اضافه کرد: سال گذشته ما 35 هزار تن صادرات انجام دادیم این در حالیست که ترکیه در همین مدت 132 هزار تن ( بیش از سه برابر ما) از این محصول را صادر کرده است.
وی با بیان اینکه قیمت نهاده های دامی به صورت دقیقه ای افزایش می یابد، گفت: مرغداران در هر کیلو تخم مرغ تولیدی  1600 تومان زیان می کنند.
نبی پور افزود: هم اکنون بهای هر کیلو ذرت و و سویا به ترتیب 1100 و دو هزار تومان است.
وی ادامه داد: در حال حاضر قانونی تحت عنوان زود بار شو، دیر بار شو به وجود آمده به این معنا که اگر برای هر کیلو نهاده 80 تومان اضافه بپردازیم ، نهاده های مورد نیاز مان بار می شود در غیر این صورت چنین اقدامی با تاخیر صورت می گیرد.
نبی پور تصریح کرد: عدم نظارت دلیل این مسئله است.

کد خبر 28599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =