معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه بخشی از مازاد تولید تخم‌مرغ از ابتدای سال تاکنون صادر شده ، گفت: تا حدود ۱۰ روز پیش نزدیک به ۱۵۰۰ تن تخم‌مرغ از کشور صادر شده است.

 حسن رکنی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم افزود: برخی از کشورها به صادرکنندگان تخم‌مرغ مشوق صادراتی می‌دهند و ما این مسئله را قبول داریم.

وی اضافه کرد: پرداخت مشوق صادراتی به صادرکنندگان باید از طریق مراجع ذی ربط پیگیری شود.
رکنی با بیان اینکه این کار سازو کار خاص خود را دارد، ادامه داد: درخواست تشکل‌ها مبنی بر پرداخت مشوق صادراتی باید در کارگروه‌های ذی‌ربط بررسی و دنبال شود.
وی با اشاره به کاهش قیمت تخم‌مرغ گفت: تولید فراوان و گرمی هوا از عوامل این امر است.
رکنی با بیان اینکه 40 میلیون قطعه مرغ بومی در کشور وجود دارد، افزود: با فرارسیدن فصل بهار، گرمی هوا و افزایش طول روز، 10 درصد به میزان تولید سنتی ما اضافه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه گرمی هوا سبب کم کشش شدن بازار مصرف می‌شود، ادامه داد: بهترین راه برای ایجاد توازن صادرات است و خوشبختانه وزارت جهاد کشاورزی نیز نظر مثبت خود را در مورد صادرات تخم‌مرغ اعلام کرده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه  بخشی از مازاد تولید از ابتدای سال تاکنون صادر شده است، افزود: براساس آمار گمرک تا حدود 10 روز پیش نزدیک به 1500 تن تخم‌مرغ صادر شده است.

کد خبر 28657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =