۰ نفر
۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
غذا و تغذیه> خوشبختانه شما می‌توانید با تغییر طرز فکرتان به کلید اصلی کاهش وزن و تناسب اندام در بلند مدت دست پیدا کنید.با ما همراه باشید تا به شما بگوییم نگرش مثبت، تمرینات خود شناسی، هیپنوتیزم و تکنیک‌های قدرتمند قانون جذب چگونه می‌توانند به شما کمک کنند بدن‌تان را آنگونه که دوست دارید بسازید.

به گزارش شفا آنلاین: خیلی از آدم‌ها وقتی درباره چیز‌هایی که بیش از هر چیزی دوست دارند در مورد خودشان تغییر دهند فکر می‌کنند، کاهش وزن و تناسب اندام معمولا در صدر لیست قرار می‌گیرد. بالا بردن اعتماد بنفس، افزایش استقامت و یا تقویت مقاومت در برابر بیماری‌ها تنها چند دلیل از صد‌ها دلیلی هستند که بیشتر افراد را تشویق به کاهش وزن و لاغر می‌کنند.

اما واقعیت این است که لاغر شدن <loose weight>کار سختی است! ضمنا حفظ وزن ِ به دست آمده بعد از کاهش وزن، از خودِ کاهش وزن هم سخت‌تر است. شاید شما هم جزو افرادی باشید که راه حل‌های گوناگون را امتحان کرده‌اید و نتیجه‌ای را که می‌خواستید نگرفته‌اید و حالا با ناامیدی دست از تلاش کشیده‌اید.

خوشبختانه شما می‌توانید با تغییر طرز فکرتان به کلید اصلی کاهش وزن و تناسب اندام در بلند مدت دست پیدا کنید. هر چند لاغر شدن با تغییر طرز فکر شاید آنقدر خوب و ساده به نظر برسد که به سختی بتوان آن را باور کرد، اما ماجرا‌های موفقیت افراد، اثباتی بر این ادعاست. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم نگرش مثبت، تمرینات خود شناسی، هیپنوتیزم و تکنیک‌های قدرتمند قانون جذب چگونه می‌توانند به شما کمک کنند بدن‌تان را آنگونه که دوست دارید بسازید.

آیا می‌توانید از تفکر مثبت برای کاهش وزن استفاده کنید؟

هر چند بیشتر افراد برای رسیدن به هدف‌های مالی یا عشقی خود سراغ تکنیک‌های قانون جذب می‌روند، اما تغییرات فیزیکی نیز با قانون جذب امکان پذیرند. واقع گرایانه نیست که فکر کنید یک شبه می‌توانید وزن کم کنید، اما تکنیک‌های قانون جذب به شما کمک می‌کنند این پروسه را سرعت بدهید. اگر رژیم‌های متعدد را امتحان کرده‌اید، برنامه‌های تمرینی جورواجور و خسته کننده را پشت سرگذاشته‌اید و نتیجه‌ای نگرفته‌اید، پس نگرش مثبت می‌تواند شیوه‌ای باشد که راهی جدید و موفقیت آمیز پیش پای‌تان بگذارد.


یکی از بهترین راه‌ها این است که «افکار» و «اعمال‌تان» با هم همسو باشند. در نتیجه دست به رفتار‌هایی خواهید زد که قصد و نیت درونی‌تان را بازتاب می‌دهند. مثلا همین کاهش وزن که قصد و هدف اصلی شماست باید به رفتارهای‌تان جهت بدهد. برای خیلی از افراد، احساسات منفی پنهان و فرضیه‌های به دردنخور باعث می‌شوند زندگی ادراکی و هیجانی‌شان تناسبی با هدف کاهش وزن‌شان نداشته باشد.

رسیدن به وزن ایده آل و حفظ آن در بلند مدت ارتباط بسیار نزدیکی به تغییر رابطه‌تان با غذا، ورزش و تصوری که از بدن خود دارید خواهد داشت. استفاده از قانون جذب برای کاهش وزن می‌تواند تندرستی کلی‌تان را ارتقاء بدهد و در نتیجه ابزار‌هایی در اختیارتان قرار بدهد که با آن‌ها به هدف‌های‌تان برسید.
می‌خواهیم به شما نشان بدهیم چگونه تفکر مثبت می‌تواند یکی از راز‌های لاغری باشد. دستورالعمل زیر راهنمایی‌تان می‌کند تا تلاش‌های روزمره‌تان برای تغییر باور‌ها و احساسات‌تان منجر به تغییرات اساسی در فیتنس فیزیکی و اعتماد بنفس‌تان شوند.

مشخص کنید چرا می‌خواهید وزن کم کنید

اگر به سرگذشت افرادی که در کاهش وزن موفق بوده‌اند نگاه کنید می‌بینید این افراد دقیقا می‌دانسته‌اند چرا می‌خواهند وزن کم کنند و هدف کاملا دقیقی در ذهن خود داشتند؛ بنابراین برای تعیین دلایل خود وقت بگذارید و خوب به این موضوع فکر کنید. با خودتان روراست باشید و تمام باور‌ها و تصور‌های پنهان و آشکارتان را بررسی کنید.

اگر دلایل‌تان منفی‌اند پس رسیدن به هدف‌تان خیلی سخت‌تر خواهد بود. زیرا روی ایده‌هایی تمرکز کرده‌اید که نارسایی و نقص دارند.

مثلا اگر می‌خواهید لاغر شوید، چون همیشه خودتان را با نامزد سابق همسرتان مقایسه می‌کنید پس نقطه‌ی شروع‌تان اساسا منفی است. برای اینکه در استفاده از قانون جذب برای کاهش وزن موفق شوید، باید هدف‌های مثبت برای خود در نظر بگیرید که به شما احساس خوب بدهند. مثلا افزایش استقامت برای بالا رفتن از کوه، رسیدن به وزن ایده آل برای عضویت در یک تیم ورزشی و یا داشتن وزن سالم برای رسیدن به سلامتی بیشتر و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های مزمن.

خلاصه اینکه شما باید یک یا چند هدف مثبت و منطقی برای وزن کم کردن‌تان پیدا کنید؛ دلایلی که منافاتی با اعتماد بنفس‌تان نداشته باشند و شما را در جهت رشد فردی سوق بدهند نه اینکه به شما حس بی‌ارزش بودن بدهند.

بدن‌تان را دوست داشته باشید

اگر بتوانید نسبت به بدن و فیزیک فعلی‌تان نگاه مثبت‌تر و مهربانانه‌تری داشته باشید، در مسیر کاهش وزن‌تان موفق‌تر عمل خواهید کرد. تفکر مثبت برای لاغری از تقویت اعتماد بنفس و قدردان بودن بابت هر آنچه که هستید شروع می‌شود. برای اینکه بدن خود را دوست داشته باشید باید رفتار‌های زیر را در پیش بگیرید:

    با مهربانی با بدن‌تان رفتار کنید: غذا‌های سالم و مغذی بخورید، خوب بخوابید، و خودتان را نوازش کنید (مثلا با یک دوش آب گرم یا ماساژ)
    لیستی از بهترین کار‌هایی که بدن‌تان می‌تواند انجام دهد تهیه کنید: از مهارت‌های ریز و جزئی که اغلب آن‌ها را دست کم می‌گیرید گرفته تا مهارت‌های تخصصی‌تر که تا به این سن کسب کرده‌اید.
    با خودتان قرار بگذارید که خودتان را با هیچکس دیگر مقایسه نکنید: حسادت کردن به دیگران و مقایسه خود با آن‌ها هیچ سودی ندارد جز اینکه به سلامت روح و روان‌تان آسیب می‌زند. اگر بدن‌تان را دوست داشته باشید با بدن هیچکس دیگر مقایسه‌اش نمی‌کنید.
    لباسی را که دوست دارید بعد از لاغر شدن بپوشید همین الان بپوشید: به جای اینکه صبر کنید ترازو عدد مشخصی را به شما نشان بدهد و بعد لباس مد نظرتان را بپوشید همین الان این کار را انجام دهید. برای بدن‌تان شرط نگذارید!
    بدن شما در حال حاضر نیز بدنی کامل است: اگر همین الان و با همین وزن و ترکیب بدن خود را کامل ندانید، قانون جذب کمکی به شما نخواهد کرد.

رابطه‌تان با غذا را تغییر دهید

موفقیت شما در کاهش وزن فقط به طرز فکرتان در مورد بدن‌تان مربوط نمی‌شود و به رابطه‌ی شما با غذا نیز بستگی دارد. رابطه‌ی شما با غذا بسیار مهم است. برای شروع دقت کنید وقتی چیزی را می‌خورید چه احساسی دارید و چگونه می‌توانید این حس را تغییر دهید.

مثلا آیا وقتی غذای بخصوصی را می‌خورید احساس بدی نسبت به خودتان پیدا می‌کنید؟ اگر پرخوری کردید از خودتان بپرسید چه احساسی باعث شد پُرخوری کنید؟ برای خیلی از افراد، اضطراب، استرس، غصه و اندوه عواملی هستند که سبب پُرخوری می‌شوند. وقتی توانستید چیز‌هایی را که شما را به سمت انتخاب‌های ناسالم غذایی سوق می‌دهند و بعد از آن شما را با حس بدی رها می‌کنند شناسایی کنید، باید سعی کنید استراتژی‌هایی برای برخورد با این هیجانات و احساسات پیدا کنید.

مثلا می‌توانید با خود قرار بگذارید که وقتی استرس دارید ورزش کنید یا وقتی سیلی از افکار منفی شما را در بر می‌گیرد سراغ سرگرمی مورد علاقه‌تان بروید یا برای قدم زدن بیرون بروید. هدف این است که عادات خوردن‌تان را از احساسات و هیجانات جدا کنید.

همچنین می‌توانید با دقت و بیشتر وقت گذاشتن برای تهیه‌ی غذا، رابطه‌تان را با غذا بهتر و سالم‌تر کنید. مثلا به جای اینکه یک غذای مایکروویوی را بی‌توجه مقابل تلویزیون بخورید، نیم ساعته و با تمرکز یک غذای خوشمزه درست کنید و همزما با گوش دادن به موسیقی آرامشبخش، آن را میل کنید. رابطه‌ی سالم شما با غذا نشاندهنده‌ی مراقبتی است که از بدن خود می‌کنید.

ذهن‌تان را ورزش بدهید

جنبه‌ی مهم دیگر قانون جذب برای کاهش وزن شامل استفاده از قدرت مغز می‌شود. با تقویت مهارت‌های ادراکی، توانایی‌تان برای منطقی فکر کردن را افزایش می‌دهید. ضمنا خود کنترلی‌تان تقویت شده و افکارتان جهت مثبت‌تری می‌گیرند. برای شروع، تمرین‌های زیر را انجام دهید:

    چند روتین در کار‌های روزمره‌تان را در نظر بگیرید و ترتیب انجام آن‌ها را به طور منظم تغییر دهید. ثابت شده که این کار مغز را تمرین می‌دهد که فعالیت‌های عصبی‌اش را بیشتر کند در حالی که همیشه طبق روتین و ترتیب مشخص و یکنواخت عمل کردن، فعالیت عصبی مغز را کاهش می‌دهد.
    سعی کنید با چشم‌های بسته دوش بگیرید (البته اول از ایمن بودن محیط مطمئن شوید). این کار، آگاهی حسی‌تان را تقویت می‌کند.
    طی روز با آدم‌های بیشتری ارتباط برقرار کنید و به جای استفاده از اتومبیل، پیاده تا فروشگاه محل‌تان بروید. حتی تعاملات کوچک اجتماعی می‌توانند توانایی‌هایی ادراکی‌تان را تقویت کنند.
    دندان‌های‌تان را با دست غیرغالب‌تان مسواک بزنید. این کار کمک‌تان می‌کند بخشی از کورتکس مغزتان که اطلاعات را پردازش می‌کند رشد کند.
    با صدای بلند بخوانید یا از کسی بخواهید برای‌تان بخواند. وقتی متنی را می‌خوانید یا آن را می‌شنوید مغزتان روی جنبه‌های گوناگون آن متن تمرکز می‌کند، بنابراین اگر اهل مطالعه هستید این کار می‌تواند برای پرورش مغزتان مفید باشد.
    سعی کنید اشیایی که هر روز استفاده می‌کنید به شیوه‌های گوناگون به کار ببرید و بدین گونه مغزتان را به چالش بکشید.

تمام توصیه‌هایی که به شما می‌کنیم تا با کمک قانون جذب بتوانید وزن کم کنید و لاغر شوید، به این مربوط هستند که «خودتان را لاغر تصور کنید!». یعنی شما باید از همین الان خود را لاغر و خوش اندام تصور کنید تا لاغری و خوش اندامی را جذب کنید. یکی از راه‌ها برای رسیدن به این هدف این است که خود را فعال تصور کنید. یک مطالعه‌ی بسیار جالب روی انواع عادت‌هایی که به کاهش وزن کمک می‌کردند نشان داده اگر شما باور کنید که فعالیت‌های بدنی بیشتری نسبت به دیگران انجام می‌دهید، بیشتر احتمال دارد که وزن کم کنید.

این ارتباط حتی زمانی که هیچ چیز دیگری را در روتین روزانه‌تان تغییر ندهید نیز وجود دارد! در مطالعه‌ی مشابه دیگری به افراد گفته شد که فعالیت‌های روزانه‌شان شدید و سخت است. این افراد نسبت به گروه کنترل که به آن‌ها گفته شده بود نتیجه‌ی ورزش و تمرین‌شان نسبتا متوسط بوده، بیشتر وزن کم کرده بودند. همین تغییر در ادراک باعث شده بود فشار خون افراد به میزان سالمی پایین بیاید.

این نتایج نشان می‌دهند رسیدن به یک نگرش مثبت‌تر از خودتان و رفتارهای‌تان می‌تواند به شما در سریع‌تر رسیدن به هدف‌های‌تان کمک کند؛ بنابراین خودتان را مثل یک فرد خوش اندام، باانرژی و فعال تصور کنید که به طور پیوسته در حال وزن کم کردن است. در نتیجه به احتمال زیاد به هد‌ف‌تان نزدیک‌تر می‌شوید؛ بنابراین هر وقت هدفی برای خود در نظر گرفتید، مقداری زمان صرف کنید و خودتان را به عنوان کسی ببینید که به این هدف رسیده است.

مدیتیشن کنید

شاید تصور کنید مدیتیشن فقط برای کاهش استرس است، اما واقعیت این است که مدیتیشن برای کمک به کاهش وزن نیز مفید است. خودتان را به صورت کسی ببینید که در حال حاضر وزن کم کردن است و روی تمام افکار مثبتی که به هدف‌تان مربوط می‌شود تمرکز کنید. هر روز ده تا پانزده دقیقه زمان در نظر بگیرید و چند دقیقه نیز نفس عمیق بکشید، تنفس عمیق و آرام با چشم‌های بسته.

سپس تصویری جزء به جزء از خودتان بسازید که در انتهای مسیر هدف‌تان با موفقیت ایستاده‌اید. بدن‌تان را آنطوری ببینید که دوست دارید. این تصویر می‌تواند شامل لباس‌هایی که دوست دارید بپوشید هم بشود. تمام حس‌های‌تان را درگیر کنید و واقعا خودتان را غرق اعتماد بنفس، قدرت و لذت ببینید و احساس کنید.

اگر دیدید فرایند مدیتیشن برایتان سخت است، با چند دقیقه تمرینات تنفسی شروع کنید. خیلی زود متوجه می‌شوید که دقت و تمرکزتان بیشتر شده است و می‌توانید زمان بیشتری را صرف تصویرسازی کنید.

ضمنا شما می‌توانید با هیپنوتیزم، تاثیرات مدیتیشن را بیشتر کنید. هیپنوتیزم نیز به شما کمک می‌کند احساسات مربوط به کاهش وزن‌تان را پرورش دهید. هیپونیزم راهی بسیار موثر برای تقویت خود کنترلی و اعتماد بنفس است. ضمنا برخلاف باور رایج، هیپنوتیزم شما را وادر نمی‌کند کاری را که نمی‌خواهید انجام دهید، بلکه فقط انجام کاری که دوست دارید را برای‌تان راحت‌تر می‌کند.

جملات تاکیدی مثبت برای کاهش وزن

وقتی از قانون جذب برای کاهش وزن استفاده می‌کنید، جملات تاکیدی مثبت بینهایت مفید خواهند بود. جملات تاکیدی مثبت جملات ساده‌ای هستند که هدف‌تان را بازتاب می‌دهند و کمک‌تان می‌کنند نگرش‌تان به خود را ایده آل‌تر کنید.

چند نمونه از جملات تاکیدی مثبت برای کاهش وزن و لاغری:

    من قوی هستم و با بدنم مشکلی ندارم
    من هر روز در حال تقویت سلامت جسمم هستم و می‌توانم این بهبود را در بدنم حس کنم
    من هر روز کم کم و به طور تدریجی وزن کم می‌کنم
    من نسبت به غذا احساس گناه و منفی و شرمندگی نمی‌کنم
    من هر روز از بدنم مراقبت می‌کنم
    نیازی به پُرخوری نیست؛ من می‌توانم هیجاناتم را به شیوه‌ای سالم کنترل کنم
    من نسبت به بدنم عشق می‌ورزم و از بدنم بابت تمام کار‌هایی که می‌تواند انجام دهد ممنونم
    وزن کم کردن و سالم ماندن برای من کار ساده‌ای است
    فرقی نمی‌کند چه اندامی دارم، به هر حال بدنم را دوست دارم و از آن مراقبت می‌کنم
    من می‌توانم به هر چیزی که در ذهنم دارم دست پیدا کنم، حتی همین حالا در حال سالم‌تر و متناسب‌تر شدن هستم
    من هر روز وضعیت جسم و روحم را بهتر می‌کنم
    من در حال رشد و تغییر هستم و قرار است چیزی بشوم که همیشه دوست داشتم
    من لایق این هستم که حس خوبی نسبت به خودم و بدنم داشته باشم

فراموش نکنید که هدف از این جملات فقط انگیزه بخشی است. شما باید احساس کنید آزادید تا قانون جذب خودتان را طراحی کنید. وقتی قصد کاهش وزن دارید باید وقتی در آینه به خود نگاه می‌کنید نیز بتوانید جملات تاکیدی مثبت خود را با انگیزه و باور به زبان بیاورید. بعضی از افراد ترجیح می‌دهند اول صبح این کار را انجام دهند و عده‌ای دیگر دوست دارند در پایان روز این کار را بکنند تا بتوانند با ذهنی مثبت‌تر به خواب بروند.

آیا دوست دارید تغییر مثبتی در زندگی‌تان ایجاد کنید؟

این امکان وجود دارد که افکار و احساسات خود را جوری تغییر دهید که به کاهش وزن‌تان کمک نمایید. اگر به طور مداوم تکنیک‌های قانون جذب را تمرین کنید، می‌توانید به بدنی سالم‌تر، شادتر و متناسب‌تر برسید. ضمنا می‌توانید از همین تکنیک‌ها برای رسیدن به هدف‌های دیگرتان نیز استفاده کنید. شما هر چیزی را می‌توانید تغییر دهید؛ از کار و حرفه‌تان گرفته تا زندگی شخصی و وضعیت مالی‌تان. تفکر مثبت ابزار بسیار قدرتمندی است که شما را به معنای واقعی توانمند می‌کند. thelawofattraction
کد خبر 2a996bb692434080b897160f82f27c05

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =