مواد غذایی> مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌رضوی گفت: به علت اینکه برخی از کالاها به‌طور مستقیم با سلامت انسان‌ها ارتباط دارند، نظارت بر آن‌ها تشدید می‌شود.

حمیدرضا کریم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار دشت: در واقع اهمیت کالاهایی مانند نبات که از خراسان‌رضوی به عنوان سوغات به شهرهای دیگر برده می‌شوند بسیار بالا است و با انواع تخلف در مورد آن برخورد قانونی می‌شود.

وی با ابراز ناراحتی از اینکه برخی کارگاه‌های تولیدی به‌صورت زیرزمینی اقدام به تولید نبات در کارگاه‌های غیرمجاز کرده‌اند، خاطرنشان کرد: البته 11 شرکت صنعتی نیز در قالب انجمن تولیدکنندگان صنعتی نبات در خراسان رضوی مجوزهای مربوط را دریافت کرده و تولیدات کاملا استاندارد را وارد بازار می‌کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی افزود: برخی از واحدهای زیرزمینی تولید نبات تنها به علت افزایش حجم تولیدات خود از موادی مانند بلانکیت استفاده می‌کنند که در دراز مدت مشکلات کبدی را برای مصرف کنندگان به وجود می‌آورد.

کریم بیان کرد: همچنین استفاده از رنگ‌های غیرمجاز در برخی از تولیدات دیده شده که آن‌ها نیز مشکلات زیادی را برای  سلامتی جامعه ایجاد می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه استاندارد کالاهای سلامت محور یکی از موضوعات بسیار مهم برای تعزیرات حکومتی خراسان‌‌رضوی است، خاطرنشان کرد: برخورد قاطع با این دسته از تولیدات در دستور کار جدی این نهاد قرار گرفته است.
کد خبر 2b6b2758c8644be1b3037a909a2fbd18

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =