کشاورزی> مدیرعامل سازمان تعاون روستایی گفت:‌ برای نگهداری گندم خریداری شده از کشاورزان کمبود سیلو نداریم چرا که علاوه بر 11 میلیون تن گندم امسال 5 میلیون تن نیز هنوز از سال گذشته در سیلوها باقی مانده است.

حسین صفایی در پاسخ به اینکه برخی بر این باورند که سیلوی مناسب برای نگهداری گندم‌های خریداری شده از کشاورزان وجود ندارد، پاسخ داد: به جزء مواردی که توسط مراکز خرید تعاون روستایی از خرده‌فروشان خریداری شده و در همانجا به فروش می‌رسد بقیه محصولات در سیلوهای مناسب نگهداری می‌شوند.

وی اضافه کرد: دولت ناگزیر است در چارچوب فعلی تمام گندم کشاورزان را به صورت تضمینی خریداری و سپس آنها را به کارخانجات آرد و نانوایی‌ها منتقل کند که باید این ساختار را با یک تصمیم راهبردی اصلاح کنیم.

صفایی با اشاره به اینکه ظرفیت نگهداری گندم در کشور بسیار بالاتر از ارقامی است که اعلام می‌شود، تصریح کرد: به جزء 11 میلیون تن گندمی که امسال در خرید تضمینی تا به حال از کشاورزان خریده‌ایم بیش از 5 میلیون تن گندم نیز از سال گذشته در سیلوها موجود است.

وی اظهار امیدواری کرد تا بتوانیم با ارتباطاتی که برقرار می‌کنیم گندم مازاد را صادر کنیم و افزود: تا کنون دو کنسرسیوم مشترک بازرگانی بین اتحادیه تعاون روستایی و برخی شرکت‌های روس ایجاد شده تا بتوانیم طیف وسیعی از کالاهای کشاورزی از جمله گندم را صادر کنیم.

منبع:فارس
کد خبر 2bd72e9b9fc04b90b18778091584ddd5

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =