مواد غذایی> اقتصاد غذا - با ورود اولین کشتی حامل روغن خوراکی ، بندر امیرآباد به جمع بنادر دارای قابلیت تخلیه و بارگیری روغن خوراکی در کشور پیوست.

به گزارش روابط عمومی؛ مدیربنادرو دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با اعلام این خبر گفت: این کشتی که از نوع chemical carrier می باشد ، برای اولین باردر این بندر  پهلو گرفت.

مهندس خدمتگزار با بیان اینکه این کشتی با عبور از دریای سیاه و ولگادن و بارگیری 4165 تن محموله روغن آفتابگردان از  بندر آستاراخان روسیه  در بندر امیرآباد پهلو گرفت افزود این محموله پس  از تخلیه و نگهداری در مخازنی که توسط بخش خصوصی احداث شده ، به بازار هدف ارسال خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به سرمایه گذاری 80 میلیارد ریالی جهت ساخت این مخازن افزود ظرفیت فعلی این مخازن ،  5000 تن بوده و در فاز نهایی به 10000 تن خواهد رسید، که موجب افزایش  ورود روغن خوراکی به بندر امیرآباد خواهد شد.

گفتنی است بندر امیرآباد با برخورداری از امکانات و زیرساختهای مناسب جهت حمل و نقل انواع کالاها و امتیازات قانونی مناطق ویژه اقتصادی و خصوصا معافیت از مالیات بر ارزش افزوده بستر مناسبی را جهت جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی مهیا نموده است.
کد خبر 41a8df4d06104a9a9365dbc55ac0b244

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =