صنایع غذایی> اقتصاد غذا - با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیرجهاد کشاورزی، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیرعامل صندوق توسعه ملی و جمعی از معاونین و مدیران عالی رتبه کشوری، اولین فاز نخستین پالایشگاه غلات کشور متعلق به گروه صنعتی پژوهشی زر به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، این ابرپروژه منحصربه فرد، با تأکید بر مزیت های تأمین، تولید و توزیع کشور در عرصه های منطقه ای و بین المللی به گونه ای تعریف شده است که می تواند با فرآوری روزانه هزاران تن غلات، خوراک ده ها واحد تولیدی زیردستی در شاخه های متنوع صنعتی را پالایش و فراهم آورد و پیش بینی می شود با راه اندازی کامل این پالایشگاه، تحول عظیم در صنعت کشور رقم خورده و فصل نوینی در صادرات غیرنفتی از طریق ارائه محصولات فرآوری شده عمیق و خدمات فنی و مهندسی بر پایه دانش فنی برتر بومی شده با تکیه بر پرسنل ایرانی گشوده شود.

رئیس هیات مدیره گروه صنعتی و پژوهشی زر، سازنده این پالایشگاه، در حاشیۀ این مراسم با اشاره به خصوصیات برجسته ابرپروژه مذکور گفت: نقش آفرینی به عنوان بندر خشک، استقرار در تقاطع ترانزیتی درون کشوری، دسترسی به شبکه ریلی سراسری از مهمترین ویژگی های این پالایشگاه می باشد که بی شک ضمن ایجاد فرصتهای ارزآوری فراوان، حضور مؤثرتر در بازار های بین المللی و ایجاد اشتغال پایدار فراملی و ملی، قادر است ارتقاء بیش از پیش اعتبار ملی را به ارمغان آورد که همانا مصداق اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

مرتضی سلطانی تأکید کرد: اقدامات احداث، اجرا و بهره برداری این پالایشگاه به سرعت در حال پیگیری است و امید است با فراهم شدن زیرساختها، زمان آغاز بهره برداری فازهای متعدد آن نزدیک شود.
کد خبر 44f5bae1cd9f4c289468c5e3cd638b40

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • وحید محتشمی ۰۳:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۸
    0 0
    با سلام خطاب من به مسولان مالیاتی این است که می توان با افزایش مالیات بر ارزش افزوده بر توانایی و قدرت افراد تولید کننده مواد غذایی گامی بلند برداشت پس باید باید با افزایش مالیات در همه امور کمک باشد تا این چرخ تولید و روند رو به رشد کشور به راحتی به چچرخد. با تشکر