۰ نفر
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۵:۵۵
واردات چوب بستنی در چهار سال فعالیت دولت یازدهم کاهش یافت .

 به گزارش خبرآنلاین، گمرک ایران در پاسخ به اظهارات یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری درخصوص وارات چوب بستنی  اعلام کرد:کاهش  واردات چوب بستنی از نظر وزنی سبب صرفه جویی 3 میلیون دلاری در این حوزه شده است .

 در این گزارش با اشاره به اینکه الکترونیکی شدن گمرک سبب شده تمام آمار و اطلاعات واردات به تفکیک نوع کالا ، ارزش ، تعرفه ، مجوزها و شرکت های حقیقی و حقوقی واردکننده در دسترس باشد،آمده است: براساس داده‌های موجود در سامانه جامع گمرکی مبنی بر واردات چوب بستنی از کشور چین در دولت یازدهم؛  واردکنندگان  این کالا  شرکت‌های صنایع غذایی لبنی و بستنی بوده‌اند و تمامی واردات این کالا به شرکت‌های تولیدی اختصاص دارد و مجوزهای آن نیز موجود است.

همچنین میزان واردات چوب بستنی در سال 1395 براساس ثبت سفارشات انجام شده و مجوزهای قانونی بهداشت و سلامت اخذ شده به وزن بالغ بر 617 تن با ارزش 993 هزار دلار بوده که از سال 1384 تاکنون از کمترین میزان واردات برخوردار بوده است. واردات مذکور از کشورهای چین، دانمارک و امارات متحده عربی صورت گرفته است.

بر اساس ارقام مربوط به کالای مذکور،  در سال 1384 بیانگر واردات بالغ بر 1 هزار و 614 تن به ارزش یک میلیون و 484 هزار دلار صرفاً از کشور چین بوده است. روند افزایش واردات کالای مذکور طی سال‌های پس از آن نیز منجر به واردات یک  هزار و 843 تن به ارزش 4 میلیون و 401 هزار دلار در سال 1391 گردید. این میزان با افزایش حدود 25 درصدی در وزن به رقم 2 هزار و 309 تن در سال 1392 به دلیل سفارشات ثبت شده قبلی و حقوق مکتسبه برای صاحب کالا جهت انجام واردات، رسید.

لازم به ذکر است از دلایل عمده کاهش واردات چوب بستنی راه‌اندازی کارخانه‌های تولیدی محصول مذکور نظیر کارخانه تولیدی در زرندیه به استان مرکزی در سال‌های اخیر به‌شمار می‌رود.
کد خبر 4df27a6db22a4c61b7610f432e0b06fe

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =