کشاورزی> نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران گفت:با توجه به شرایط مساعد اقلیمی و تولید مازاد مرکبات، کمبودی در عرضه پرتقال شب عید نداریم.

مجتبی شادلو نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران، با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه پرتقال شب عید نداریم، اظهار کرد: با توجه به شرایط مساعد اقلیمی، تولید مرکبات مازاد بر نیاز کشور است که بخشی از آن باید از طریق صادرات خارج شود.

وی افزود: اواخر پاییز پرتقال برداشت و در سردخانه‌ها نگه داری می‌شود که هرچه قدر هم شرایط انبار و بسته بندی خوب باشد، اما ضایعات محصول قابل توجه است.

شادلو ادامه داد: با توجه به هزینه‌های نگه داری محصول در سردخانه و افت و ضایعات، تاحدی افزایش قیمت طبیعی است، اما برخی مغازه‌ها سود‌های غیرقانونی لحاظ می‌کنند که دستگاه‌های مسئول باید بر این موضوع نظارت کنند.

نایب رئیس اتحادیه باغداران از افزایش چندبرابری قیمت نهاده‌های تولید خبر داد و گفت: با توجه به افزایش چندبرابری قیمت سموم و نهاده‌های کشاورزی، تولید صرفه اقتصادی ندارد.

به گفته وی، با توجه به ظرفیت بی نظیر صادرات سیب و رکود بازار این محصول، تولیدکنندگان نگران جذب محصول هستند که به هر ترتیب صادرات باید انجام شود چرا که کار باغداری مستمر در طول سال ادامه دارد.

نایب رئیس اتحادیه باغداران در پایان تصریح کرد: هم اکنون در شرایطی هستیم که برای تولید سیب سال ۹۹ ظرفیت قابل توجهی داریم که با تهاتر آن در قبال واردات اقلام گرمسیری باید از تولید ملی حمایت کنیم.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
کد خبر 52097f7695d1464181d9e5577f3d38f9

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =