مخالفت آردسازان با ورود تعاون روستایی به خرید تضمینی گندم

رئیس انجمن صنفی کارخانه‌های آرد خوزستان گفت: ما همیشه مخالف ورود تعاون روستایی به خرید تضمینی گندم بوده‌ایم و این موضوع، هرسال با آغاز فصل خرید، تکرار می‌شود.

رضا علیرضایی  اظهار کرد: با وجود مراکز ذخیره‌سازی استاندارد گندم در واحدهای آسیابانی به عنوان مصرف‌کننده اصلی گندم، دلیلی برای ورود تعاون روستایی به فصل خرید وجود ندارد و بر این اساس، اولویت خرید گندم بعد اداره کل غله، باید با کارخانه‌های آرد سپس سیلوداران بخش خصوصی و نهایتا تعاون روستایی باشد اما متاسفانه همیشه برعکس اتفاق می‌افتد!


وی با بیان اینکه مقرر شده است شبکه تعاون روستایی، امسال خارج از بحث مباشر، وارد خرید تضمینی شود، افزود: ما به طور کلی مخالف ورود تعاون روستایی به خرید تضمینی گندم هستیم. در واقع باتوجه به اینکه ۷۰ درصد خرید از سوی تعاون روستایی انجام می‌شود و همیشه در فصل خرید با بارندگی روبه‌رو هستیم، نگرانی بابت فضای ذخیره‌سازی غیراستاندارد در این مراکز و آسیب رسیدن به گندم‌ها وجود دارد. از سوی دیگر این نگرانی هم برای ما وجود دارد که به دلیل عدم برخورداری از فضای نگهداری مناسب، گندم‌های خریداری شده سریعا به خارج استان حمل شود.


علیرضایی ادامه داد: سال گذشته به خروج گندم از استان اعتراض کردیم اما متاسفانه توجهی به آن نشد. در حال حاضر مهم‌ترین دغدغه و نگرانی ما، تامین گندم واحدهای آسیابانی و خروج گندم از استان است.

منبع:غلات نیوز

کد خبر 52364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =