بانک مرکزی فهرست بدهکاران بزرگ ۱۴ بانک دولتی و خصوصی را منتشر کرد + اسامی

بانک مرکزی آمار مقدماتی تسهیلات و تعهدات کلان (از بانک‌هایی که تاکنون دریافت شده) در پایان اسفندماه سال ۱۴۰۰ را منتشر کرد.

به گزارش  پایگاه خبری اقتصاد غذا «فودپرس» و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در راستای اجرای ردیف 1 بند د- احکام تنظیمی تبصره 16- تسهیلات تکلیفی قانون بودجه سال 1401 کل کشور، آمار مقدماتی تسهیلات و تعهدات کلان (از بانک‌هایی که تاکنون دریافت شده) در پایان اسفندماه سال 1400 مطابق بند یاد شده منتشر می‌شود.
بر اساس بند یاد شده انتشار این اطلاعات به صورت فصلی بوده و طبعاً می‌بایست در تیرماه سال جاری منتشر گردد لکن به جهت شفاف‌سازی هرچه بیشتر اطلاعات و آمار، این امر از ماه جاری در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفته است.
گفتنی است، اطلاعات منتشر شده تنها به منزله دریافت تسهیلات و تعهدات کلان از شبکه بانکی بوده و عدم ایفای تعهدات یاد شده در ستون مانده اصل تسهیلات ـ بدهی غیر جاری قابل مشاهده است.
شایان ذکر است به استناد فصل اول ماده 1 بند 1-8- آیین‌نامه تسهیلات و تعهدات کلان موضوع بخشنامه شماره 92/242553 مورخ 1392/08/16، تسهیلات و تعهدات کلان به «مجموع خالص تسهیلات و تعهدات اعطایی/ایجاد شده به/برای هر ذی‌نفع واحد که میزان آن حداقل معادل 10 درصد سرمایه پایه مؤسسه اعتباری باشد.» اطلاق می‌شود.
لازم به ذکر است اطلاعات مذکور، اولیه بوده و اقدامات مقتضی در زمینه پایش و بهبود مستمر کیفیت آن در دست اقدام و پیگیری است.
در پایان تأکید می‌شود تاکنون اطلاعات از 14 بانک دریافت شده و به تدریج همزمان با دریافت اطلاعات از سایر بانک‌ها جدول مربوطه کامل‌تر می‌شود.
فهرست بدهکاران بزرگ بانکی به تفکیک 14 بانک مذکور، به شرح زیر است:
بانک قرض الحسنه رسالت (فاقد تسهیلات و تعهدات کلان)
بانک قرض الحسنه مهر ایران (فاقد تسهیلات و تعهدات کلان)
کد خبر 52482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =