۰ نفر
۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲
کاهش ۲ برابری وزن با ماده غذایی خوشمزه

ماده غذایی خوشمزه‌ای می‌تواند کاهش وزن را به‌ طور چشمگیری افزایش دهد.

به نقل از سایکولوژی نیوز، نتایج مطالعات نشان می‌دهد تنها سه وعده ماست می‌تواند کاهش وزن را ۲ برابر کند.

کسانی که در این مطالعه هر روز ماست می‌خوردند، در مقایسه با گروه مقایسه‌ای که رژیم غذایی کم‌لبنیات داشتند، کاهش چربی بدن خود را ۲ برابر کردند.

کلسیم و ویتامین D موجود در ماست ممکن است مسئول کاهش وزن باشد. تصور می‌شود کلسیم به کاهش وزن کمک می‌کند و به بدن سیگنال می‌دهد که ذخیره چربی را متوقف و شروع به سوزاندن آن کند.

در مقابل کمبود کلسیم می‌تواند میل به غذا را در تلاش برای به دست آوردن بیشتر مواد معدنی ضروری افزایش دهد. ویتامین D ممکن است به کاهش وزن کمک کند تا حدی از طریق نقشی که در کمک به بدن در جذب کلسیم دارد.

این مطالعه شامل ۶۳ نفر بود که در ۲ مطالعه جداگانه ثبت نام کردند. در هر ۲ تحقیق افراد به مدت ۲۴ هفته در رژیم غذایی کم‌لبنیات و لبنیات زیاد قرار گرفتند.

برای رژیم غذایی پرلبنیات، افراد سه وعده لبنیات می‌خوردند که معادل ۱۲۰۰ میلیگرم کلسیم در روز به آن‌ها می‌داد. نتایج مطالعه نشان داد کسانی که رژیم غذایی پر لبنیات داشتند، چهار پوند وزن خود را از دست دادند.

پروفسور مایکل زمل، محقق ارشد این تحقیق، گفت: زمانی که افراد را تحت رژیم‌هایی قرار می‌دهیم که شامل سه وعده ماست در روز است، در مقایسه با کسانی که رژیم غذایی کم‌لبنیات دارند، می‌توانیم میزان چربی از دست رفته را تقریبا ۲ برابر کنیم.

کسانی که رژیم غذایی کم‌لبنیات داشتند، چیزی از دست ندادند اما نتایج مطالعه دوم نشان داد کاهش وزن ۲ برابری در گروه با لبنیات زیاد رخ داد.

نتایج این مطالعه نشان می‌دهد سه وعده غذای لبنی در روز باعث کاهش قابل‌ توجهی در کل و چاقی مرکزی در بزرگسالان چاق می‌شود؛ نتیجه‌ای که بدون کاهش وزن یا محدودیت کالری به دست می‌آید.

محققان اظهار کردند: ما دریافتیم غذاهای لبنی کاهش وزن و توده بافت چربی مرکزی را به دلیل محدودیت انرژی تسریع می‌کند.

منبع:ایسنا

کد خبر 52835

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =