مشکلات قیمت گذاری برخی محصولات در جلسه با انجمن های صنایع غذایی بررسی می شود

صنایع غذایی> اقتصاد غذا – رئیس سازمان حمایت گفت: برای حل برخی مشکلات ایجاد شده در خصوص قیمت چند قلم از محصولات غذایی جلسه ای با حضور نمایندگان تشکل های صنایع غذایی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، صدیف بیک زاده، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان که به دعوت کانون انجمن های صنایع غذایی از نمایشگاه ایران  اگروفود بازدید می کرد در جلسه ای با اعضای کانون صنایع غذایی به بحث و تبادل نظر پرداخت.
در ابتدای این جلسه رشید عزیزپور، دبیر کل کانون انجمن های صنایع غذایی با اشاره به مشکلات پیش آمده در خصوص قیمت گذاری برخی اقلام غذایی گفت: متاسفانه نبود هماهنگی و تعامل میان دولت و بخش خصوصی مشکلاتی را برای بازار این محصولات به وجود آورده و نیاز است که در جلسات کارشناسی برای حل این مشکلات چاره اندیشی شود.
وی افزود: با توجه مشکلات پیش آمده در زنجیره تولید، توزیع و فروش محصولات غذایی پس از تعیین ضرایب زنجیره ها به نظر می رسد برای حل این مشکلات جا دارد با تعامل دولت و بخش خصوصی با قید فوریت در این زمینه اصلاحات لازم صورت گیرد.
عزیز پور همچنین تغییر گروه محصولاتی نظیر آب بسته بندی و آبمیوه از گروه ۵ قیمت گذاری به گروه سه را  نیازمند بازنگری دانست و گفت: این تغییرات آنهم در ابتدای زمان اوج مصرف این محصولات، صنایع آب بسته بندی و آبمیوه را با چالش مواجه کرده و تولیدکنندگان دچار سردرگمی شده اند.
دبیر کل کانون انجمن های صنایع غذایی اعلام کرد: کانون آمادگی دارد تا با دعوت از انجمن های صنایع غذایی و همکاری با دولت، زمینه های ایجاد تفاهم و حل مشکلات قیمت گذاری را فراهم نماید.
در ادامه این نشست و پس از سخنان دبیران انجمن های صنایع غذایی، صدیف بیک زاده رئیس سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان طی سخنانی با اشاره به سیاست های دولت در زمینه قیمت گذاری محصولات غذایی و آشامیدنی گفت: تلاش دولت این است که در تعامل با بخش خصوصی قیمت گذاری روند منطقی داشته باشد و محصولات با قیمت مناسب به دست مصرف کننده برسد.
وی رفع موانع پیش روی تولید را سیاست کلیدی دولت سیزدهم دانست و خاطرنشان کرد: سازمان حمایت تلاش می کند موانع موجود برای تولید و بازار رسانی مواد غذایی را به حداقل ممکن کاهش دهد.
بیک زاده ضمن استقبال از پیشنهاد برگزاری جلسات مشترک با انجمن های صنایع غذایی با محوریت کانون وعده داد که در هفته‌ پیش رو جلسه ای با اعضای کانون برگزار شود تا مشکلات صنعت غذا به دقت مورد بررسی قرار گیرد.


 

کد خبر 52884

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =