اگر درست عمل شده چرا وزارت جهاد کشاورزی رسما تعهدات شرکت آریو تجارت سهیل را به شرکت پشتیبانی واگذار کرد؟!

کشاورزی> اقتصاد غذا - پیرو اظهارات مدیرعامل اتحادیه دامداران ایران در خصوص عملکرد شرکت آریو تجارت سهیل، اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران توضیحاتی را ارسال کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس» متن کامل توضیحات اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران خطاب به مجتبی عالی مدیرعامل اتحادیه دامداران ایران به شرح زیر است:
جناب آقای عالی 
مدیرعامل محترم اتحادیه دامداران ایران
با توجه به  فرمایشات اخیر جنابعالی مبنی بر نظارت بر فرایند واردات نهاده توسط شرکت آریو تجارت  ( که البته این حجم از اصرار جنابعالی بر تطهیر این پروژه  بیشتر شائبه وجود شراکت دارد تا نظارت )
به نظر میرسد همانطور که اشاره فرمودید نه تنها سازمان بازرسی کل کشور بلکه مجموعه وزارت جهاد کشاورزی  هم  دسترسی به اطلاعات نظارتی جنابعالی را  نداشته اند . لذا استدعا دارد برای تنویر افکار عمومی دستور فرمایید به جای کلی گویی و ادعاهای جنابعالی مبنی بر اینکه تعهدات شرکت آریو تجارت با نظارت شما انجام پذیرفته است را به صورت مستند و در قالب  پاسخ به سوالات ذیل اعلام عمومی فرمایید  تا بدین ترتیب رفع سوء تفاهم شود.
۱- در حال حاضر و بعد از  دو ماه از پرداخت وجه کامل خرید بیش از ۵۰۰ هزارتن نهاده های دامی دقیقا  چه مقدار کالا( ودر قالب کدام جدول زمانی بعد از دوماه  از محل تعهدات این شرکت )که وجه کالاها را دریافت کرده است،  تحویل گردیده است .
۲- چه مقدار از تعهدات این شرکت در بنادر کشور موجود می باشد ( شماره قبض انبار و تناژ ) ؟
۳- مستندات آخرین وضعیت حدود ۱۱۰۰ میلیارد تومان وجوه دریافتی این شرکت از محل فروش کالاهای ناموجود ؟ ( موجودی حساب و برداشت های احتمالی از حساب این شرکت و...) به صورت مستند ؟
۴- اگر این شرکت تعهدات خود را انجام داده است چرا وزارت جهادکشاورزی رسما اعلام کرده که مسئولیت رفع تعهدات  شرکت آریو تجارت سهیل به دلیل تعلل و ناتوانی به شرکت پشتیبانی امور دام واگذار گردیده است ؟
دلیل دستور پرداخت ارز وزارت جهاد کشاورزی در تاریخ ۱۵ اردیبهشت و قبل از ورود کالا به کشور ؟
استحضار دارید که همه واردات بخش خصوصی کشور از بیش از یک سال پیش به صورت اعتباری بوده و ارز آن بعد ۲ ماه از عرضه کالا در سامانه بازارگاه و بارگیری آن تخصیص میافته است .
جهت مزید استحضار به عنوان نمونه  نامه دفتر بازرسی و نظارت کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی مبنی بر عدم تامین تعهدات شرکت آریو تجارت سهیل در قبال خریداران را که در تضاد با ادعاهای جنابعالی هست تقدیم میگردد . ای کاش  اطلاعات نظارتی خود را حداقل در اختیار دفتر نظارت و بازرسی وزارت جهاد قرار می دادید که شائبه غیر واقعی بودن آن بر طرف می شد .
در حال حاضر بیش از ۲۸ شرکت شناسنامه دار و خوش سابقه کشور که بالغ بر  ۲۵۰ ملیون یورو مطالبات ارزی از محل نهاده تحویل شده دارند دلال و واسطه محسوب می شوند  یا شرکتی که با رانت و تبانی اقدام به جمع آوری نقدینگی تولید بدون وجود کالا را نموده است ؟
جنابعالی به عنوان ناظر این پروژه از چه مرجعی حکم نظارت دریافت کرده اید و گزارشات و مستندات خود را به کدام مرجع تحویل نموده اید؟
آیا 
ایجاد کوتاژ مجازی (جعلی )  و فروش نهاده ای که وجود خارجی نداشته مصداق تخلف و کلاهبرداری نیست ؟‌
اطلاعات موجود نشان می دهد این خطای فاحش برخی مدیران از طریق برنامه های تبلیغاتی و نمایش های بی سند قابل توجیه نبوده و تاریخ مصرف این قبیل اقدامات نیز به پایان رسیده است . بهتر بود بجای تولید رپورتاژ آگهی های رسانه ای و کلیپ های تبلیغاتی در فضای مجازی برای دفاع  بدون مستندات  از این پروژه مسئولین محترم در راستای صیانت از اعتبار دولت مردمی و قبل ورود دستگاه های ذیربط راسا نسبت به اصلاح امور مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری و برخورد قانونی با برنامه ریزان، آمرین و مجریان این طرح اقدام می نمودند .
کد خبر 52940

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سامان DE ۱۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
    0 0
    تو شهر ما همه بار آریو تجارت و گرفتن خودمم 10 روز پیش گرفتم پس داستان چیه؟