قیمت گذاری دستوری فروش نهاده های دامی را حذف کنید

اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران خواستار حذف قیمت گذاری دستوری نهاده های دامی با توجه به نوسان نرخ ارز نیمایی برای خرید این اقلام شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران (اوندا)، در متن نامه این اتحادیه به سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی آمده است:]


جناب آقای ساداتی نژاد
وزیر محترم جهاد کشاورزی


باسلام، احتراما با عنایت به روند رو به افزایش قیمت ارز نیمایی از ابتدای طرح آزادسازی نرخ ارز (از حدود کانال ۲۵ هزار تومان تا کانال ۲۸ هزار تومان روزهای اخیر) و چشم انداز افزایش شیب رشد قیمت ارز نیمایی در کوتاه مدت، مجددا به استحضار می رساند سیاست قیمت گذاری دستوری برای فروش نهاده های دامی در داخل کشور در تعارض با روند افزایش قیمت ارز در اقتصاد کشور بوده و به زودی موجب کاهش واردات نهاده های دامی خواهد شد.
بنابراین با عنایت به آزادشدن قیمت ارز و رشد نرخ ارز نیمایی قطعا حذف قیمت گذاری دستوری برای کالاهای وارداتی نیز اجتناب ناپذیر و ضروری به نظر می رسد.
لذا از جنابعالی درخواست می گردد تدابیر لازم برای تداوم واردات نهاده توسط بخش خصوصی را از طریق حذف سیاست های مخل فعالیت های اقتصادی در دستور کار فوری مراجع ذیربط قرار داده و از بروز تبعات منفی وضعیت موجود جلوگیری فرمایید.

کد خبر 53475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =