تکذیب افزایش ١۵٠ درصدی نرخ کنسرو ماهی/ قیمت مصرف کننده، براساس قیمت تمام شده کالا و متناسب با قدرت خرید مردم تعیین می شود

نائب رئیس سندیکای کنسرو ایران افزایش ١۵٠ درصدی قیمت کنسرو ماهی را رد کرد و گفت :  فعلا این مسأله در ستاد تنظیم بازار مطرح نشده است و تولیدکنندگان حتما براساس قدرت خرید مردم پیشنهادات خود را ارائه می کنند. 

محمد مختاریانی، نایب رئیس سندیکای کنسرو ایران در گفتگو با خبرنگار پایگاهخبری اقتصادغذا «فود پرس»، مباحث مطرح شده درباره افزایش ١۵٠ درصدی قیمت کنسرو ماهی را رد کرد و گفت: چنین موضوعی به هیچ عنوان در ستاد تنظیم بازار کشور مطرح نشده است . 
وی اضافه کرد؛ کارخانجات تولیدکننده همچنان منتظر تصمیمات منتخذه در جلسه ستاد تنظیم بازار برای تعیین قیمت  هستند.
این فعال تاکید کرد: کارخانجات تولیدکننده تن ماهی براساس شرایط اقتصادی و قدرت خرید مردم و قیمت تمام شده تولید و سود منطقی پیشنهادات خود را در این زمینه مطرح خواهند کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد:  موضوع درخواست سندیکای صنایع کنسرو ایران برای خروج کنسرو ماهی و رب گوجه فرنگی از شمول قیمت گذاری پیشینی تاکنون در جلسه ستاد تنظیم بازار مطرح نشده اما بر اساس دستور رییس این ستاد، مقرر شده به منظور پیشگیری از تعطیلی کارخانجات و کمبود کالا در بازار در تصمیم گیری در این خصوص، تسریع گردد. 

مختاریانی توضیح داد: همچنین مقرر است سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بررسی های تخصصی در چارچوب ضوابط قیمت گذاری را  انجام دهد و پیشنهادات کارشناسی را  برای طرح در جلسه ستاد تنظیم بازار، ارائه نماید تا در این خصوص سریعا تصمیم گیری شود.

کد خبر 54054

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =