کاهش نسبی قیمت ها و ثبات در بازار غلات / آثار روانی اقدامات روسیه در اوکراین فروکش کرد

در پایان هفته، بازار غلات و دانه های روغنی آمریکا کمی آرام تر به نظر می رسید و قیمت ها در روز جمعه تا حدودی کاهش یافت. تأثیر و آثار روانی اقدامات روسیه در اوکراین تا روز جمعه تقریبا در بازار فروکش کرده و خریداران و فروشندگان بیشتر به وضعیت آب و هوای ایالات متحده در هفته های آینده نگاه می کردند.

یاشار غریبی: بازار ذرت آتی با توجه به پیش‌بینی آب و هوای مطلوب و روند مناسب بارش ها در کمربند ذرت طی دو هفته آینده، روز جمعه را با کاهش قیمت ها به پایان رساند. در نظر داشته باشیم که بهبود آب و هوا و کاهش میزان صادرات ذرت امریکا می تواند قیمت ذرت را در بورس شیکاگو، بیشتر کاهش دهد. صادرات ذرت ایالات متحده حدود ٣٥ درصد کاهش یافته است که میزان قابل توجهی می باشد.
دانه سویا هم در هفته گذشته تا حدودی کاهش یافت، برخی از فعالان بازار به دنبال کاهش روند فعلی قیمت بازار آتی دانه سویا هستند در صورتی که برخی دیگر، معتقدند که افت میزان عملکرد محصول و افزایش صادرات دانه در امریکا، می تواند روند قیمت بازار را افزایش دهد.
به گزارش پایگاه خبری اقتصادغذا «فود پرس»، روند قیمت گندم شاهد نوسانات شدید در بازار بود به نحوی که نوسانات بازار آتی شیکاگو به هر اتفاقی که در اوکراین می‌افتد واکنش نشان می‌داد، اما پایان هفته شاهد افت نسبی قیمت ها در بورس شیکاگو بودیم.
در زیر، روند هفتگی فروش دانه سویا امریکا را در سال زراعی جاری، سال قبل و متوسط پنج ساله بررسی می کنیم.

کاهش نسبی قیمت ها و ثبات در بازار غلات / آثار روانی اقدامات روسیه در اوکراین فروکش کرد

کد خبر 54154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =