با جوجه‌ریزی ماهانه ۱۳۰ میلیون قطعه، نیاز بازار مرغ تامین می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی راهکار رفع التهاب بازار مرغ را افزایش جوجه‌ریزی و بر طرف کردن اختلال در بازار مرغ برشمرد و اظهار داشت: در پنج روز گذشته، روزانه بیش از ۱۰ هزار تن کنجاله سویا میان مرغداران توزیع شده و میزان جوجه ریزی افزایش یافته است.

محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی راهکار رفع التهاب بازار مرغ را افزایش جوجه‌ریزی و بر طرف کردن اختلال در بازار مرغ برشمرد و  اظهار داشت: در پنج روز گذشته، روزانه بیش از ۱۰ هزار تن کنجاله سویا  برای تامین نیاز نهاده ای مرغداران به استان ها ارسال می‌شود.

وی با اشاره به افزایش جوجه ریزی در مرغداری های گوشی افزود: تیر ماه ۱۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی انجام شده است و در مرداد ماه نیز حداقل ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی حفظ می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: با جوجه ریزی ماهانه ۱۳۰ میلیون قطعه، نیاز بازار مرغ کشور به طور حتم تامین می‌شود.

بنابر این گزارش در حالی که قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ ۷۳ هزار تومان است اما مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که این محصول در حدود ۹۸ هزار تومان تومان به فروش می‌رسد و گزارش‌هایی نیز از فروش این محصول به قیمت ۱۰۰  تا ۱۲۰ هزار تومان وجود دارد.

مسئولان بخش خصوصی پیش بینی کرده‌اند که با توجه به افزایش تولید جوجه‌ریزی در کشور قیمت مرغ در کشور کاهش می‌یابد و یکی از دلایل گرانی ین محصول را با وجود افزایش تولید، مقاومت واسطه‌ها می‌دانند./ تسنیم

کد خبر 54161

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =