یک بام و دو هوای وزارت جهاد کشاورزی و صمت در اجرای مصوبه تنظیم بازار/ تعلل در بازنگری قیمت شکر و گندم صنف و صنعت +سند

وزارت جهاد کشاورزی، معاونت صنایع عمومی وزارت صمت و سازمان حمایت به رغم اجرای اخذ مابه التفاوت از ذرت صنایع پالایشگاهی اقدامی عملی برای اجرای کامل مصوبه تنظیم بازار در خصوص بازنگری در قیمت شکر صنف و صنعت و قیمت گندم مورد استفاده در صنایع گلوکز و نشاسته نکرده اند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادغذا «فود پرس»، در حالی که بیش از یک ماه از ابلاغ مصوبه کارگروه تنظیم بازار در خصوص اخذ مابه التفاوت ۲۲۱۰۰ ریالی از صنایع پالایشگاهی غلات (ذرت) و بازنگری در قیمت شکر صنف و صنعت و همچنین گندم صنایع نشاسته و گلوکز عملا با غفلت متولیان دولتی در وزارت صمت و جهاد کشاورزی تنها بخش ما به التفاوت ذرت از صنایع پالایشگاهی اخذ می شود.
به نظر می رسد این کم کاری از سوی وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی در حالی است که در مصوبه ابلاغی تنظیم بازار از سوی وزیر صمت به صراحت آمده است: با توجه به تعیین رقم مابه التفاوت برای صنایع فرآوری غلات (ذرت) و به جهت امکان رقابت محصولات صنایع مذکور با محصولات صنایع مشابه حاصل از گندم، قیمت گندم مورد مصرف در صنایع تولیدی نشاسته و گلوکز و...  و شکر مصارف صنفی و صنعتی مورد بازنگری قرار گیرد.

برای مشاهده متن کامل مصوبه کارگروه تنظیم بازار کلیک کنید
 

کد خبر 54313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =