۰ نفر
۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۲
پیش بینی بورس امروز شنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۲

پیش بینی می‌شود که بازار سهام امروز ارزش معاملات خردی در سطح ۳ تا ۵ همتی داشته باشد. بورس تهران احتمالاً معاملات امروز را با رشد تراز ضعیف شاخص‌های اصلی آغاز کند.

با توجه به روند معاملات روزهای اخیر ، قیمت‌های جهانی و خبرهای اثرگذار بر روند معاملات؛ معاملات روز شنبه همچنان در تداوم رکود معاملاتی روزهای گذشته خواهد بود. تحرکات جریان پول حقیقی در صنعت خودرو و ساخت قطعات و صنعت انبوه‌سازی بورس تهران و صنعت بانک ها و مؤسسات اعتباری و صنعت حمل و نقل، انتشار گزارش های عملکرد مهرماه شرکت ها و انتشار صورت‌های مالی شش ماهه و رشد انس جهانی در کنار افزایش اخیر قیمت نفت از سیگنال‌های ترند این روزهای بازار سهام به شمار می‌روند. بازار سهام منتظر واکنش دلار به تنش‌های خاورمیانه است. در این هفته یکی از عواملی که اثرگذاری بالایی بر روند بازار سهام خواهد داشت؛ تقاضای دلار خواهد بود.  تحلیل‌گران همچنان بر این باورند که با ثبات نرخ دلار بازار آزاد در سطح ۵۰ هزار تومانی، رکود معاملاتی این روزها تداوم خواهد یافت. نیم ساعت انتهایی معاملات روز چهارشنبه نیز حاکی از بازگشت قیمتی برخی نمادها بود که در صورت تداوم اثر، می‌تواند نیمه اول مثبتی برای بازار شنبه رقم بزند.

با این منوال پیش بینی می‌شود که بازار سهام امروز ارزش معاملات خردی در سطح ۳ تا ۵ همتی داشته باشد. بورس تهران احتمالاً معاملات امروز را با رشد تراز ضعیف شاخص‌های اصلی آغاز کند. احتمال بازدهی مثبت شاخص‌های اصلی بازار سهام و عملکرد بهتر شاخص کل هم‌وزن به نسبت شاخص کل در انتهای معاملات امروز بالا است. جریان پول حقیقی در سهام برای معاملات امروز منفی ولی اندک پیش بینی می‌شود و ورود پول حقیقی به صندوق‌های درآمد ثابت تداوم خواهد داشت. صفوف خرید سهام افزایش می‌یابد و در سمت صفوف فروش سهام نیز احتمال رشد اندکی وجود دارد. احتمالاً در انتهای معاملات امروز سرانه خرید هر کد حقیقی در سطح ۲۲ میلیون تومانی قرار گیرد و سرانه فروش نیز در بالای ۲۴ میلیون تومان قرار گیرد. فرابورس تهران احتمالاً رشد تراز بیشتری در شاخص‌های اصلی خود به نسبت بورس داشته باشد؛ اما احتمال شکاف بازدهی در بین شاخص کل و هم‌وزن فرابورس افزایش یابد.

مشروح این گزارش را در اقتصاد نیوز با تیتر «سبقت شاخص هم‌وزن در روند نزولی بورس تهران/ پیش بینی بازار سهام امروز 13 آبان» بخوانید.

کد خبر 54387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =