قیمت ذرت به ۸۴۰۰ تومان کاهش یافت/ سیاست ایجاد فضای رقابتی وزارت جهاد جواب داد؟

در حالی که قیمت مصوب ذرت ۱۱۳۰۰ تومان اعلام شده است اما قیمت ذرت در بازار تا ۸۴۰۰ تومان کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، در حالی که همیشه یکی از دغدغه های دولت ها در دو دهه اخیر تامین کالاهای اساسی به ویژه نهاده های دامی با قیمت مصوب و ایجاد ثبات در بازار بود به نظر می رسد سیاست ایجاد فضای رقابتی و جلوگیری از انحصار در یک سال گذشته در وزارت جهاد کشاورزی اثرات خوبی را در بازار به جای گذاشته است به طوری که علاوه بر تامین به موقع اغلب کالاها، حتی در مواردی نیز قیمت ها به زیر قیمت مصوب رسیده است.

به طوری که به رغم مصوبه حداکثر قیمتی ذرت به نرخ ۱۱۳۰۰ تومان قیمت این کالا مدتی است که به زیر قیمت مصوب رسیده است به طوری که قیمت ذرت بنادر شمالی ۸۴۰۰ تومان اعلام شده است.

طی سال گذشته نیز قیمت جو به زیر نرخ مصوب کاهش یافته بود  و جو ۱۱۳۰۰ تومانی تا قیمت ۸۰۰۰ تومان طی چندین ماه کاهش یافته بود.

این کاهش قیمت درحالی است که علیرضا پیمان پاک، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی و مشاور معاون اول رییس جمهور در حوزه تجارت چند روز پیش در صفحه ایکس نوشت: «با تامین ارز به موقع بانک مرکزی و همچنین استفاده از منابع رسوب شده در کشورهای همسایه، نهاده‌های دامی، کشاورزی و کالاهای اساسی تا پایان مرداد امسال تامین شده است. در حال حاضر تلاش حوزه بازرگانی وزارت کشاورزی جهت تامین اقلام مورد نیاز کشاورزان و دامداران عزیز برای فصل پاییز می‌باشد.

در زیر قیمت روز انواع ذرت در بازار را مشاهده می کنید.

قیمت ذرت ۸۴۰۰ تومان شد/ سیاست ایجاد فضای رقابتی وزارت جهاد جواب داد؟

قیمت ذرت ۸۴۰۰ تومان شد/ سیاست ایجاد فضای رقابتی وزارت جهاد جواب داد؟

کد خبر 54820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =