مصری: نگرانی کشاورزان برای فروش محصول «جو» را رفع کنید

دو نماینده مجلس در تذکرات جداگانه‌ای از وضعیت فروش محصول جو و تعیین نرخ قیمت تضمینی آن انتقاد کردند که در پاسخ به آن‌ها نایب رییس مجلس تاکید کرد که باید دولت و وزارت جهاد کشاورزی از کشاورزان رفع نگرانی کنند.

 رحمت الله نوروزی نماینده علی آباد کتول در جلسه علنی امروز در تذکری گفت: اقتصاد استان گلستان متکی بر کشاورزی است؛ جو به عنوان محصول کشت شده کشاورزان این استان روی دستشان مانده و با هزینه های بالای کاشت، داشت و برداشت نمی توان با ۷۰۰۰ تومان به عنوان قیمت خرید کاری کرد لذا وزارت جهاد کشاورزی باید هزینه‌ها را به درستی تامین کند.

وی با انتقاد از قطعی برق چاه های کشاورزی گفت: تامین برق چاه های کشاورزی به منظور ادامه فعالیت آنها ضروری است.

همچنین عبدالجلال ایری نماینده کردکوی نیز در تذکر دیگری گفت: بعد از ۳ سال خشکسالی در استان گلستان امسال شاهد برداشت بسیار خوب محصولات جو هستیم اما متأسفانه بی‌برنامگی در اعلام مکان برداشت و قیمت خرید تضمینی واقعا کشاورزان را به چالش کشیده است و آنها نسبت به قیمت این محصولات و مکان برداشت سردرگم هستند.

وی ادامه داد: از رئیس جمهور درخواست می‌کنیم به فوریت به موضوع تعیین قیمت خرید تضمینی جو و خریدار این محصولات ورود کند یا اگر قیمت اعلام نمی‌شود رقابت سالم را در نظر بگیرد. اینگونه نباشد که برای واردکنندگان ارز حمایتی در نظر بگیرند. ارز حمایتی را بردارید تا آنها با ارز نیمایی وارد کنند در این صورت می‌توانیم شاهد رقابت خوب بین کشاورز و واردکنندگان باشیم.

در پاسخ به این دو تذکر عبدالرضا مصری رییس جلسه گفت: نمایندگان شمال کشور به خصوص استان گلستان این روزها درگیر فروش محصول جو هستند. دولت و وزارت جهاد کشاورزی باید از کشاورزان رفع نگرانی کنند. آن ها یک سال زحمت کشیدند و اکنون باید رفع خستگی کنند. نباید اجازه داد حاصل دست رنج آنها توسط دلالان به تاراج رود./ ایسنا

کد خبر 54906

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =