استقرار ناظرین بهداشتی در مبدا برای واردات دوباره اجباری شد

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: بر اساس مصوبه هیات وزیران استقرار ناظرین بهداشتی در کشتارگاه‌های خارجی برای واردات گوشت دوباره اجباری شد.

مجتبی نوروزی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور مصوبه هیئت وزیران با موضوع استقرار ناظرین بهداشتی در کشتارگاه‌های خارج از کشور را به شرح زیر ابلاغ کرد.

مشروح این نامه به شرح زیر است.

در راستای اجرای مصوبه هیات محترم وزیران به شماره ۱۸۲۸۰۳ ت ۵۶۲۱۳۰ مورخ ۱۴۰۲.۱۰.۰۶ در خصوص استقرار ناظرین بهداشتی در کشتارگاه‌های خارج از کشور و نیز پیرو اطلاعیه مورخ ۱۴۰۲.۱۱.۰۱ در سامانه یکپارچه قرنطینه در خصوص اعزام ناظرین بهداشتی (۱۰۶۲۳=https://e.ivo.ir/contents.aspx?id و با توجه به شرایط بهداشتی محموله های وارداتی تمامی شرکت‌های واردکننده گوشت به کشور موظفند جهت نظارت بر رعایت شرایط و الزامات بهداشتی - قرنطینه ای سازمان دامپزشکی کشور (IHR) و نیز جهت تسریع در ترخیص بهداشتی محموله ها از تاریخ ابلاغ این نامه حداکثر ظرف مدت یک ماه نسبت به استقرار ناظرین بهداشتی به منظور نظارت بر فرآیند انجام عملیات کشتارگاهی در کلیه کشتارگاه های خارج از کشور طرف قرارداد اقدام نمایند.

مدیران کل محترم استانهای دارای قرنطینه گمرگات مبادی ورودی نیز موظفند از ورود هر گونه محموله تولیدی بعد از اتمام مهلت تعیین شده بدون ناظرین بهداشتی درج کد ناظر بهداشتی در لیبل محموله جلوگیری نمایند.

بدیهی است تبعات حقوقی و قانونی عدم رعایت این ابلاغیه بر عهده شرکت‌های وارد کننده فاقد ناظرین بهداشتی خواهد بود.

پیش از این نیز ناظران بهداشتی در کشتارگاه‌های کشور مبدا حضور داشتند اما با امضای پروتکل‌های بهداشتی این اقدام متوقف شد اما اکنون با مصوبه هیات وزیران ناظران بهداشتی دوباره به کشورهای مبدا واردات اعزام می‌شوند.

استقرار ناظرین بهداشتی در مبدا برای واردات دوباره اجباری شد

تسنیم

کد خبر 55015

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =