معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با هدفگذاری موثر در تقویت زیرساختهای حوزه کشاورزی، چرخه واردات شیر خشک به کشور در حال معکوس شدن است.

حسن رکنی در حاشیه بهره برداری از طرح توسعه شرکت تولیدات دامی زرین خوشه اراک در گفت وگو با ایرنا افزود: تولید شیر در کشور براساس برنامه به سمتی پیش می رود که علاوه بر تامین نیاز محصولات لبنی، مازاد آن به شیرخشک تبدیل یا در قالب فرآورده های متنوع لبنی به کشورهای همسایه صادر شود.

وی با بیان اینکه شیر خام کشور از حدود هشت میلیون راس دام در واحدهای سنتی و صنعتی به دست می آید، گفت: بیش از یک میلیون راس دام شیری کشور اینک در واحدهای پرورش دام صنعتی نگهداری می شود.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: صادرات فرآورده های لبنی کشور پارسال 550 هزار تن بود که امسال با برنامه ریزی، صادرات محصولات لبنی 20 درصد افزایش می یابد.

رکنی اظهار کرد: رویکرد وزارت جهاد کشاورزی در حوزه مدیریت امور دام بر اصلاح ژنتیکی دام و بهبود کیفی محصولات با روش های نوین پرورش است.

شر کت تولیدات دامی زرین خوشه اراک از واحدهای زیرمجموعه اقتصادی کمیته امداد امام خمینی (ره) است که با دو هزار و 500 راس دام روزانه 27 تن شیر تولید می کند.
کد خبر 5870c0789b5d4c4293615bb0c7647785

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =