با توجه به نیاز مشتریان، تولید مرغ‌های سبک و باکیفیت که چربی کمتری داشته باشد، به تمامی تولیدکنندگان توصیه می‌شود.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: در راستای جلوگیری از ضرر و زیان مرغداران و حفظ ذخایر استراتژیک کشور، مقرر شد که شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به خرید مرغ مازاد کند.

حسن رکنی افزود: آمادگی خرید مرغ از مزارع کشاورزان توسط شرکت‌های پشتیبانی و سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های مختلف  در کشور ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: مرغ‌هایی که کیفیت مناسبی داشته باشند، ذخیره‌سازی می‌شوند و در راستای حمایت از تولیدکنندگان، این اقدام عملیاتی شده است.

رکنی ادامه داد: معمولاً کمتر از 10 درصد تولید به‌عنوان ذخایر استراتژیک در قالب مرغ مازاد جمع‌آوری می‌شود تا برای ایام پرتقاضا به مصرف برسد.

افغانستان و عراق، خواستار مرغ صادراتی زیر دو کیلوگرم


معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی درباره وزن مرغ‌هایی که قابلیت صادرات دارند، تصریح کرد: به تولیدکنندگان توصیه می‌شود تا متناسب با سلیقه مشتریان، اقدام به تولید کنند.

وی یادآور شد: برای تولیدی باکیفیت که افزایش بهره‌وری را به همراه داشته، لازم است وزن مرغ‌های تولیدی بین یک تا 1.3 کیلوگرم باشد.

رکنی تأکید کرد: برخی کشورهای همسایه ازجمله افغانستان درخواست مرغ‌های تا 1.2 کیلوگرم و عراق 1.2 تا 1.8 کیلوگرم را درخواست دارند، بنابراین تلاش می‌کنیم تا مرغ‌هایی که برای صادرات قرار است به مصرف برسد، متناسب با نیاز مشتریان باشد.

وی در پایان اظهار داشت: صادرات مرغ در حال حاضر توسط زنجیره‌هایی خاص انجام می‌شود که بر اساس تقاضای مشتریان اقدام می‌کنند، بنابراین از تمامی واحدهای تولیدی درخواست می‌شود که تولید خود را بر اساس نیازهای مشتریان و در قالب زنجیره تولید هماهنگ کند.
کد خبر 624f58d86d1e468bbcd9342a83a93b53

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =