کشاورزی> معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه دستورالعمل عملیاتی شدن خرید تضمینی گندم بر اساس کیفیت تا چند روز دیگر ابلاغ می‌شود، گفت: بر اساس این طرح گندم کیفی با قیمتی بالاتر از قیمت تضمینی از کشاورزان خریداری می‌‌شود.


عباس کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این سؤال که دستورالعمل طرح خرید تضمینی گندم براساس کیفیت در چه مرحله‌ای است، گفت: دستورالعمل عملیاتی شدن خرید تضمینی گندم براساس هکتولیتر تهیه شده و تا چند روز دیگر ابلاغ می‌شود.

وی افزود: براساس این طرح اگر گندم تولیدی توسط کشاورزان از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، با قیمتی بیشتری نسبت به قیمت تعیین شده خرید تضمینی گندم که 1155 تومان است، از تولید‌کنندگان خریداری می‌شود.

معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: خرید تضمینی گندم براساس هکتولیتر (وزن هر هزار دانه گندم) و شاخص زنونی است که در آن کیفیت و میزان پروتئین موجود در گندم تولیدی اندازه‌گیری می‌شود.

وی افزود: دستورالعمل خرید تضمینی گندم براساس کیفیت تا 10 روز آینده ابلاغ می‌شود.

این گزارش حاکی است: نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری با حدود 10 درصد افزایش نسبت به سال گذشته از 1050 تومان به 1155 تومان رسید که قیمت مذکور براساس نظر کارشناسان و کشاورزان با هزینه‌های تولید تناسب ندارد.

منبع:فارس
کد خبر 5dad86d1bf5348ab872dafbd2deb00aa

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =