اقتصاد غذا - کشاورزی> رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت مبلغ 30 میلیارد تومان از مطالبات چایکاران تا شب جمعه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، محمدباقر نوبخت شب گذشته در برنامه «در مسیر توسعه» گیلان  ضمن اعلام خبر فوق به اختصاص اعتبار برای تغییر سبک صید اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته وعده‌ای به صیادان برای تغییر سبک صید داده شده بود و آذر ماه سال جاری مبلغ 30 میلیارد تومان به صیادان پرداخت می‌شود و تعهدات سازمان برنامه و بودجه را انجام می‌دهیم.

نوبخت از افتتاح 4 بیمارستان در گیلان تا پایان دولت روحانی خبر داد و یادآور شد: تا پایان دولت یازدهم بیمارستان‌های آستارا، رضوانشهر، لاهیجان و لنگرود افتتاح می‌شود.

وی درباره اختصاص اعتبار رودخانه‌های رشت اظهار کرد: 50 میلیارد تومان برای احیای رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت اختصاص داده شده و مردم انتظار دارند این روند را مشاهده کنند و مسایل زیست‌محیطی انجام شود.

معاون رئیس جمهور با اشاره به وضعیت زباله سراوان، متذکر شد: برای راه‌اندازی کارخانه جدید کمپوست و بهبود وضعیت سراوان رشت اعلام آمادگی کرده‌ایم.

نوبخت ادامه داد: 14 هزار و 700 میلیارد تومان پول نقد به گندم‌کاران پرداخت کردیم و برای مطالبات چایکاران در ردیف بودجه مبلغ 150 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که 120 میلیارد تومان بودجه جاری برای خرید برگ سبز چای و 30 میلیارد تومان نیز بودجه عمرانی برای بهزراعی باغ‌ها بوده که این مبلغ 100 درصد پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه میزان چای تولید شده بیشتر بود، گفت: در سال جاری تولید چای خشک 60 درصد افزایش یافته و از 20 هزار تن تولید چای خشک، اکنون 31 هزار تن چای در کشور تولید می‌شود.کد خبر 667b374d2b1a43dc969ee524752c0c70

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =