مواد غذایی > دبیرکل اتحادیه آبزیان با بیان اینکه در ۵ ماهه امسال امسال ۳۳ هزارتن انواع آبزیان به ارزش ۹۵ میلیون دلار صادر شده است، پیش بینی کرد: میزان صادرات محصولات شیلاتی در سال۹۵به۳۸۰میلیون دلار برسد.


علی اکبر خدایی با بیان اینکه در ۵ ماهه امسال ۳۳ هزارتن انواع آبزیان به ارزش ۹۵ میلیون دلار از کشور صادر شده است، اظهارداشت: در مدت مشابه سال گذشته میزان صادرات ما ۲۱ هزار و ۷۰۰ تن به ارزش ۶۹ میلیون دلار بوده است که امسال در این زمینه ۳۸ درصد رشد داشتیم.

وی میزان واردات آبزیان به کشور را نیز ۲۶ هزار و ۵۰۰ تن به ارزش ۶۱.۵ میلیون دلار عنوان و اضافه کرد: این عدد نسبت به سال قبل تفاوتی ندارد.

دبیرکل اتحادیه آبزیان کشور محصولات وارداتی به کشور را ماهی تن(برای کنسرو) و ماهی‌های تجاری که در داخل تولید نمی‌شوند مانند تیلاپیا و سالمون اعلام کرد و گفت: ماهی تیلاپیا از کشورهای آسیای جنوب شرقی مانند ویتنام و چین و سالمون از نروژ و نیوزلند وارد می‌شود.

خدایی با اشاره به اینکه  عمده محصولات صادراتی از کشور میگو، ماهی کپور، ماهیان حرام گوشت دریای عمان و خلیج فارس، کنسرو ماهی و قزل آلا هستند، افزود: مقاصد صادراتی ایران در زمینه آبزیان عمدتا کشورهای آسیای جنوب شرقی مانند چین و ویتنام، کشورهای حاشیه خلیج فارس، کشورهای اروپایی و اخیرا نیز روسیه هستند.

وی با بیان اینکه درحال حاضر ایران به روسیه میگو و ماهی قزل آلا صادر می‌کند، گفت: البته هنوز حجم این صادرات کم است.

دبیرکل اتحادیه آبزیان کشور با اشاره به اینکه میزان کل صادرات محصولات شیلاتی در سال گذشته ۳۴۸ میلیون دلار بوده است، پیش بینی کرد: امسال این عدد به ۳۸۰ میلیون دلار برسد.

منبع:مهر
کد خبر 67a40fc87d8b41f8a94fb735f3d45983

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =