مواد غذایی> رئیس سازمان شیلات با بیان اینکه در سال جاری ۱۸ هزار تن محصول آبزی صادر شده است، گفت: طبق برنامه تا پایان سال ۱۰ هزار تن میگو و ماهی به روسیه صادر می‌شود.

حسن صالحی رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه هدف‌گذاری سازمان برای صادرات آبزیان به روسیه در سال جاری حدود 10 هزار تن است، گفت: در نظر است امسال 5 هزار تن میگو و 5 هزار تن انواع ماهی به روسیه صادر شود.

وی با بیان اینکه تاکنون مجوز صادرات 20 تن میگو به روسیه صادر شده، گفت: امسال ظرفیت بیش از 5 هزار تن صادرات میگو به روسیه وجود ندارد چرا که از قبل مشتریانی برای محصول میگو وجود داشته‌ و باید با تولید داخلی جوابگوی مشتریان قبلی هم باشیم.

صالحی با بیان اینکه صادرات محصولات آبزی در گذشته از طریق کشور ثالث به روسیه انجام می‌شد، تصریح کرد: اما محموله 20 تنی صادرات میگو اولین باری است که از به طور مستقیم از ایران به روسیه صادر می‌شود.

رئیس سازمان شیلات با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در سال جاری حدود 2 تن خاویار پرورشی تولید شود، اظهار داشت: با این میزان تولید احتمال صادرات 1.5 تن خاویار پرورشی وجود دارد.

وی افزود: در 4 ماه نخست سال جاری سرجمع 18 هزار تن از محصولات آبزیان به ارزش60 میلیون دلار به کشورهای مختلف صادر شده که از نظر ارزشی 82 درصد آن را انواع ماهیان، بیش از 10 درصد را میگو و 1.1 درصد هم خاویار پرورشی تشکیل می‌دهد.

صالحی گفت: میزان صادرات سال 94 از نظر ارزشی نسبت به 4 ماهه سال 93، از نظر انواع ماهیان 2 درصد، میگو بیش از 120 درصد و خاویار پرورشی بیش از 350 درصد رشد داشته است.

منبع:فارس
کد خبر 6b0f274d0bff4875b2a4e1a8d51973fc

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =