ستاد تنظیم بازار دوشنبه هفته آینده جلسه‌ای برای تعیین و تکلیف وضعیت تولید مرغ برگزار می‌کند که در آن درباره چگونگی حفظ منافع تولید با در نظر گرفتن کنترل قیمت‌ها تصمیم‌گیری می‌شود.

رییس هیات مدیره انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی کشور امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: با وجود افزایش هزینه‌های تولید که در سال گذشته به‌دلیل تغییر نرخ ارز وارداتی نهاده‌های دام و طیور شکل گرفت، قیمت مرغ تغییر محسوسی نداشت که این امر مشکلاتی را برای تولید کنندگان ایجاد کرده است.

محمد یوسفی افزود: میزان تولید مرغ در وضعیت مازاد مصرف قرار دارد و انبارهای شرکت پشتیبانی امور دام مملو از مرغ است که برای تزریق در زمان‌های پرمصرف و در شرایط خاص در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: مرغ زنده هم اکنون درب مرغداری چهارهزار و 200 تومان به فروش می رسد ولی برآورد انجمن درباره قیمت تمام‌شده بر اساس نرخ روز چهارهزار و 700 تومان است.

رییس هیات مدیره انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ کشور با اشاره به اینکه تعادل قیمت مرغ به تولید پایدار این محصول کمک می‌کند، ادامه داد: برای تولید پایدار این محصول در کشور و حفظ منافع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان ستاد بازار تنظیم دوشنبه هفته جاری جلسه‌ای برای تعیین و تکلیف وضعیت تولید مرغ برگزاری می‌کند که در آن درباره چگونگی حفظ منافع تولید با در نظر گرفتن کنترل قیمت‌ها تصمیم‌گیری می‌شود.

قیمت جوجه یک روزه تا 600 تومان کاهش یافت

یوسفی تصریح کرد: جایزه صادراتی، یارانه به تولید یا مصرف، تأمین خوراک دام و طیور به قیمت مناسب ازجمله راهکارهایی است که در زمینه تنظیم بازار تولید مرغ تأثیرگذار است.

وی یادآور شد: قیمت هر قطعه جوجه یک روزه 600 تا 900 تومان در بازار مصرف به فروش می رود که در مقاطعی نرخ این محصول تا دوهزار تومان نیز بالا رفته بود.

یوسفی با اشاره به اینکه کاهش قیمت جوجه یک‌روزه اعلام خطر برای صنعت مرغداری است، تأکید کرد: تولیدکننده جوجه برای حفظ منافع خود در این شرایط به طور معمول اقدام به کاهش سطح تولید می کند که در این زمینه دولت با دخالت خود می تواند ممانعت ایجاد کند.
کد خبر 72c8858f9ec34c4881e0fe7efd294f92

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =