۰ نفر
۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۰
مواد  غذایی> بر اساس اسناد ثبت شرکت در روزنامه رسمی کشور، شرکت منتسب به فست فود آمریکایی KFC با عنوان "کی اف سی حلال ایرانیان" در ایران مجوز فعالیت گرفت.

بعد از تکذیب صدور مجوز برای فعالیت شرکت  آمریکایی "مک فلریMcFLURRY" در ایران (نام یکی از محصولات شرکت مک دونالد) ، بر اساس اسناد ثبت در روزنامه رسمی، دیگر غول فست فود آمریکایی با نام KFC  که نمادی از فرهنگ آمریکایی نیز به حساب می‌آید با عنوان "کی اف سی حلال ایرانیان" در اردیبهشت ماه سال جاری در ایران به ثبت رسیده است.

در آگهی تاسیس این شرکت، موضوع فعالیت به این صورت آورده شده است: تهیه و توزیع، بسته بندی، انواع مواد غذای آماده و نیمه آماده، انواع  پودرسوخاری، سس، سالاد، راه اندازی و تاسیس رستوران‌های زنجیره‌ای، اخذ و اعطاء نمایندگی و ... ثبت شده است.

بنا بر این گزارش یکی از ابتدایی ترین راه هایی آمریکا برای نفوذ به بازار ایران، خاورمیانه و سایر کشورها حضور از طریق فروشگاه‌ها و فست فودهای زنجیره ای بوده که موارد مشابه آن در روسیه و چین و برخی کشو‌رهای آمریکای لاتین به خوبی قابل مشاهده است.

در ماه های اخیر به صورت جسته و گریخته خبر از ایجاد نمایندگی‌های کی افی سی در ایران شنیده می‌شد، اما هیچ وقت این موضع از سوی مسئولان مورد تایید قرار نگرفت و این فروشگاه ها صرفا به مغازه های تعبیر شد که تابلوی این برند آمریکایی را بر سردر محل کسب خود زده اند.

در عکس زیر مشخص می شود که  اسناد ثبت این شرکت در روزنامه رسمی موجود است.گفتنی است یک مقام آگاه امروز در گفتگو با تسنیم، توضیحاتی را در خصوص ثبت علامت تجاری "مک دونالد" و انتشار آگهی ثبت این علامت از طریق روزنامه رسمی ارائه کرد و گفت: «ثبت علامت تجاری به معنای مجوز فعالیت نیست» اما با توجه به حضور چند شعبه منتسب به "کی اف سی" در ایران که خود را قانونی نیز می‌داند، به نظر می‌رسد، راه  برای ورود شرکت های آمریکایی به بازار ایران فراهم شده است.

منبع:تسنیم
کد خبر 73ab909f4d7e4ce18ef067a70a7a0989

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =