۰ نفر
۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۴
صنایع غذایی> رییس انجمن افزودنی‌های خوراکی صنایع غذایی اعلام کرد: به دلیل موانع مصرف رنگ‌های افزودنی به مواد غذایی و کمبود رنگ‌های مجاز خوراکی، شاهد ورود رنگ‌های نساجی به صنایع غذایی هستیم.

پرویز جهانگیری با اشاره به اینکه وزارت بهداشت در سال 1362 استفاده از رنگ در غذا را ممنوع کرد،‌ اظهار کرد: از آن پس شاهد ورود رنگ‌های صنعتی به خوراک مردم بودیم؛ اینگونه رنگ‌ها را نمی‌توان به راحتی از رنگ غذا تشخیص داد.

وی تاکید کرد: استفاده از رنگ‌های خوراکی که مجوز وزارت بهداشت را دارند هیچگونه مشکلی ایجاد نمی‌کند لذا افراد در هنگام خرید رنگ غذا باید دقت کنند که از واحدهای دارای پروانه و کالاهای دارای مجوز وزارت بهداشت خرید کنند.

جهانگیری خاطر نشان کرد: همه نگهدارنده‌ها به صورت طبیعی در طبیعت وجود دارند و سرطان‌زا بودن آنها تخیلی است.

رییس انجمن افزودنی‌های خوراکی صنایع غذایی با بیان اینکه کسانی در مورد افزودنی‌ها نظر می‌دهند که متخصص نیستند، تاکید کرد: استفاده از افزودنی‌ها در بسیاری از موارد سوددمند است، چرا که قسمت عمده‌ای از افزودنی‌ها را فیبر تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه باید حد و حدود استفاده از افزودنی‌ها در صنایع غذایی رعایت شود، گفت: از آنجاکه افزودنی‌ها بسیار گران قیمت هستند مصرف زیاد آنها توجیه ندارد و طعم مواد غذایی را نیز دچار مشکل می‌کند؛ لذا در صنایع غذایی حد و حدود مصرف افزودنی‌ها رعایت می‌شود.

منبع:ایسنا
کد خبر 7becbaea0c6a42898f57120d60b4052c

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • فريدون ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۸
    0 0
    سلار. سلام ، از جناب جهانگيرى بعيد است كه براى مطرح كردن يك حرف درست ( غلط بودن ممنوعيت استفاده از رنگ در محصولات غذائى ) اتهام استفاده از رنگ صنعتى را به صنايع غذائى ميزنند!!!