کشاورزی> رییس سازمان حفظ نباتات از ارسال نامه توسط وزیر جهاد کشاورزی به وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره برخورد با میوه‌های قاچاق خبر داد و گفت: در این نامه تاکید شده که نظارت در سطح خرده فروشی‌ها وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

محمد علی باغستانی میبدی  اظهار کرد: وزیر جهاد کشاورزی اخیرا نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال کرده و در آن خواستار نظارت و برخورد این وزارتخانه با عرضه کنندگان میوه‌های قاچاق شده است، چرا که نظارت در سطح خرده‌فروشی‌ها بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی افزود: بر اساس قانون، دستگاه‌های متولی به محض کشف محموله‌های قاچاق میوه و محصولات کشاورزی آن را به اطلاع سازمان حفظ بناتات می‌رسانند و این سازمان نیز بر اساس ماده 12 آیین‌نامه اجرایی قانون سازمان حفظ نباتات با این مسئله برخورد خواهد کرد که در این زمینه قانون‌گذار تکلیف را روشن کرده و میوه‌های قاچاق کشف شده امحاء می‌شود.

رییس سازمان حفظ نباتات ادامه داد: مسئله‌ اصلی، یافتن راه‌های قاچاق این میوه‌ها و کشف مراکز اصلی و عمده عرضه آن‌هاست تا بتوانیم نسبت به امحاء و معدوم‌سازی آن اقدام کنیم.

باغستانی میبدی گفت: دستگاه‌های متولی مانند ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید نسبت به این مسئله حساسیت بیشتری به خرج دهند تا بتوانیم ضمن کشف محموله‌های قاچاق آن‌ها را با همکاری ارگان‌هایی مانند نیروی انتظامی امحاء کنیم.

منبع:ایسنا
کد خبر 85169d74c1cd49c79605be8fd4254885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =