عزت الله ضرغامی، رییس صدا و سیما برای عملکرد این رسانه در حوزه آگهی های بازرگانی از سوی شورای نظارت بر این رسانه تذکر کتبی گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، این تذکر به دلیل به روند پخش پیام های بازرگانی، تبلیغ جوایز هنگفت و قرعه کشی های متعدد به ضرغامی ابلاغ شده است.
شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما تبلیغات فزاینده پیام های بازرگانی با تبلیغ جوایز هنگفت و قرعه کشی های متعدد را نا مناسب ارزیابی و این رویه را نیازمند اصلاح سریع دانست.
شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما در تذکر خود، این نوع تبلیغات را دارای اشکالات اساسی عنوان نموده که نیازمند اصلاح سریع این رویه است.
ایجاد فضای تبلیغاتی ناسالم، ترویج رویکردهای مادی گرایانه و ضدارزشی و روحیات عافیت طلبی در مقابل کار و تلاش همراه با تبلیغ نمادهای زندگی غربی و متعارض با سبک زندگی دینی و ایرانی، ترغیب مخاطبان به استفاده از محصولات و برندهای خارجی، ترغیب به مال اندوزی کاذب و نامتعارف از طریق اهدای جوایز در قرعه کشی محصولات، ذائقه سازی برای استفاده از غذاهای آماده و به تصویر کشیدن زن در لفافه گرایش های فمینیستی و نگاه ابزاری به آن از جمله ی موارد مورد انتقاد شورای نظارت در پخش پیام های بازرگانی بوده است که باعث نقض صریح بندهای دستورالعمل های اجرایی تولید، تامین و پخش برنامه ها شده است.
مراتب این تذکر، طی نامه ای از سوی رئیس شورای نظارت به رئیس سازمان صدا و سیما ابلاغ شد.
بنابراین گزارش، در حال حاضر نيز بيژن نوباوه و سيد رمضان شجاعي كياسري، به عنوان نمايندگان قوه مققنه و حجت الاسلام و المسلمين رئيسي و  محمد جواد لاريجاني به عنوان نمايندگان قوه قضائيه و حسام الدين آشنا و عبدالرضا رحماني فضلي نيز نمايندگان قوه مجريه در شوراي نظارت هستند كه طبق مصوبه جلسه 341 شورا كه با حضور اعضاي شوراي نظارت در تاريخ 28 / 6 / 1391 برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمين رئيسي به عنوان رئيس شورا و بيژن نوباوه و سيد رمضان شجاعي كياسري به ترتيب به عنوان دبير و نايب رئيس شورا از سوي اعضا انتخاب شدند.
هم اكنون شوراي نظارت با بهره گيري از توان واحد مانيتورينگ تمامي برنامه هاي شبكه هاي صدا و سيما را ضبط و توسط كارشناسان دو معاونت نظارت بر سيما و معاونت نظارت بر صداي شورا مورد تحليل و بررسي قرار مي دهد.
کد خبر 8598b8b6c161409bbf96a187f7290d4d

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =