صنایع غذایی> اقتصاد غذا - یکی از بزرگترین کارخانه های تولید تن ماهی کشور با حضور اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در شهرستان ساوه افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا«فودپرس»، سعید شیرعلی مدیر کارخانه تن ماهی طبیعت گفت: عملیات راه اندازی کارخانه از ۲ سال پیش آغاز و امروز هم به صورت رسمی تولید تن ماهی را آغاز کرد.

مدیر کارخانه تن ماهی طبیعت افزود: این کارخانه اکنون با ۵۰ درصد از ظرفیت اصلی خود در حال فعالیت است و زمینه ایجاد اشتغال مستقیم ۲۵۰ نفر را فراهم کرده است.وی ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال این واحد تولیدی با ظرفیت کامل فعالیت کند و شمار نیروهای شاغل در خط تولید تن ماهی به ۴۵۰ نفر افزایش یابد.

 به گفته وی، راه اندازی خطوط بسته بندی لوبیا و بادمجان هم در این کارخانه در دستور کار است که در این بخش نیز ۱۵۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.

مدیر کارخانه تن ماهی طبیعت تاکید کرد: این واحد تولیدی بزرگترین کارخانه تن ماهی کشور این که فقط در یک شیفت روزانه می تواند ۶۰ تن تولید داشته باشد و از نظر تجهیزات و وسعت هم در زمره بزرگترین واحدهای تولیدی تن ماهی در کشور است.
وی از مسئولان و اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس درخواست کرد که در زمینه چرخه تامین ماهی این واحد تولیدی را یاری دهند.

سعید شیرعلی افزود: در برخی فصول سال که ممنوعیت صید در داخل کشور داریم، ناگزیر هستیم که از ماهی وارداتی استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: در زمینه تخصیص ارز برای واردات ماهی از کشورهایی چون هندوستان مشکلاتی داریم که از مسئولان و نمایندگان مجلس درخواست می کنیم ما را در این زمینه یاری دهند.

مدیر این واحد تولیدی تن ماهی اظهار داشت: بخشی از تولیدات این واحد تولیدی به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود اما اکنون با مشکل واردات ماهی از خارج مواجه هستیم و اصلی ترین خواسته ما رفع این مانع است.

اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی روز شنبه همراه با ۲ تن از معاونین وزارتخانه های جهاد کشاورزی و نیرو به درخواست نماینده مردم ساوه و زرندیه به این شهرستانها سفر کردند.

بررسی مشکلات حوزه کشاورزی، دام و طیور و مشکل صدور اسناد کشاورزی برای روستائیان، بازدید از چند واحد گلخانه ای، پرورش طیور و کارخانه خوراک دام، بازدید از کارخانه فرآوری انار در شهر صنعتی کاوه، افتتاح کارخانه تولید تن ماهی و همچنین بازدید از سد الغدیر و در نهایت تشکیل جلسه ای برای بررسی مشکلات یاد شده در فرمانداری ساوه از جمله برنامه های امروز اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی است.

 تن ماهی طبیعت از بهترین ماهی های گیدر تولید میشود که این ماهی از جمله مرغوب‌ترین گونه  های ماهی تون است که در آب‌های نیمه‌سطحی مناطق گرمسیری و نیمه‌گرمسیری اقیانوس‌های سراسر جهان زندگی می‌کند. در فرایند تولید تون ماهی طبیعت تمام مسایل بهداشتی و تمامی استانداردهای لازم جهت تولید محصول با کیفیت رعایت می شود، همچنین رعایت وزن آبکش مطابق جدول محصول و رعایت حقوق مشتریان از نکات مهم و قابل توجه می باشد و به علت استفاده از روش استرلیزاسیون به هیچ عنوان از مواد نگهدارنده استفاده نمی شود. تون ماهی طبیعت دارای چهار طعم متفاوت است.

گفتنی است شرکت صنایع غذایی طبیعت سبز پارس کهن (میهن) در زمینه تولید انواع محصولات برنج، روغن خوراکی، رب گوجه فرنگی، چای و تن ماهی نیز فعال است.کد خبر 8c218ffb5dce4afc90184d1601439a25

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =