مواد غذایی> در پی دریافت گزارش تلفات غیرعادی طیور بومی (مرغ و اردک) در یک روستای استان مازندران، کارشناسان سازمان دامپزشکی کشور با حضور در محل و اعمال ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای به منظور جلوگیری از گسترش آلودگی، نسبت به انجام نمونه‌برداری‌های لازم و معدوم سازی طیور مبتلا و تلف شده به شیوه بهداشتی، اقدام وعملیات پاکسازی و ضدعفونی صورت پذیرفت.


به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا، سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: با توجه به اینکه براساس نتایج آزمایشگاهی نوع بیماری، آنفلوانزای (تحت تیپ H5N1) تشخیص داده شده و با توصیه‌های سازمان دامپزشکی، همکاری مردم و دستگاه های ذیربط از شیوع بیماری جلوگیری شده است نظر به اینکه بازارچه‌های عرضه پرندگان زنده به عنوان مهم ترین منبع شیوه بیماری مطرح است، از کلیه مردم تقاضا دارد، جداً از خرید طیور زنده از این بازارچه‌ها خودداری نمایند.

برای پیشگیری لازم است مدیریت واحدهای پرورش طیور صنعتی نیز با تشدید ضوابط بهداشتی – قرنطینه‌ای نسبت به محافظت گله‌‌های خود اقدام نمایند. در همین ارتباط تقاضا دارد درصورت مشاهده هرگونه تلفات غیرعادی در پرندگان موضوع را به نزدیک ترین شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع دهید.

بدیهی است مصرف گوشت طیور و تخم مرغ که در مراکز مجاز درسراسر کشور عرضه می‌شود، هیچ گونه مخاطره‌ای برای مصرف کنندگان ندارد.
کد خبر 8c3332c8d1f44391be371d6430f021da

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =