کشاورزی> رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران گفت: علی رغم وقت زیادی که برای بازار روسیه گذاشته‌ایم به دلایلی هنوز موانع برای صادرات به این کشور حل نشده که نمونه آن معطلی گمرکی و کشتی‌ها در بندر آستاراخان روسیه است.


شاهرخ ظهیری در مورد کارهای انجام شده برای ورود به بازار روسیه و صادرات محصولات کشاورزی اظهار داشت: مدتی است که برای ورود به بازار روسیه کار می‌کنیم اما متاسفانه در عمل به دلیل آنکه موانع و مشکلات از سر راه برداشته نشده نتوانسته‌ایم آن طور که باید به بازار صادراتی این کشور ورود کنیم.

وی با اشاره به اینکه روس‌ها از ورود ما به این کشور استقبال می‌کنند، خاطر نشان کرد: تعرفه ورود مواد غذایی به این کشور بسیار بالاست و حدود 10 تا 30 درصد است و اکنون از طریق سفارت روسیه در ایران این موضوع را پیگیریم و امیدواریم با آمدن آقای پوتین رییس جمهور روسیه به ایران ظرف دو ماه آینده مسائل تا حد زیادی حل شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران سقوط ارزش روبل در مقابل دلار را یکی دیگر از مسائلی عنوان کرد که سبب می‌شود برای صادرکننده ایرانی صرف نمی‌کند، تا جنسی را به این کشور صادر کند. در گذشته هر روبل را 2 دلار می‌گرفتیم، ولی الان هر روبل را 50 سنت باید تهیه کرد و در نتیجه برای تبدیل پول این مسئله نمی‌صرفد.

وی حمل و نقل را مشکل دیگری بر سر راه صادرات دانست و گفت: سریع‌ترین راهی که می‌توانیم کالاهای خود را به روسیه برسانیم، مسیر انزلی به آستاراخان است، اما معطلی کشتی و مسائل گمرکی آستاراخان هنوز حل نشده است.

منبع:فارس
کد خبر 96fd12973f0047489d8930e764c836af

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =