قیمت هرکیلو مرغ نسبت به هفته اخیر با افزایش هزار تومانی همراه بوده و به رقم 7 هزار و 9500 تومان رسیده در حالی که قمیت کنجاله از بهمن ماه سال گذشته تا کنون روند نزولی داشته است.

مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در خصوص نوسانات قیمت مرغ نسبت به هفته گذشته بیان  کرد: قیمت مرغ نسبت به هفته گذشته تقریبا هزار تومان افزایش قیمت روبرو بوده و قیمت هر کیلو به 7 هزار و 950 تومان رسیده است.

وی دلیل گرانی مرغ در چند روز اخیر را تولیدکنندگان مرغ دانست و افزود: مرغداران از فروش مرغ به کشتارگاه‌ها اجتناب می‌کنند و بعد از چند روز که کشتارگاه مجبور به خرید مرغ می‌شوند با نرخ های بالا مرغ را به‌فروش می‌رسانند.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی  در ادامه خاطرنشان کرد: نرخ مصوبی برای مرغ زنده وجود ندارد و قیمت ها براساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و در این خصوص کارگروه تنظیم بازار مصوبه‌ای دارد مبنی بر آنکه نرخ هر کیلوگرم مرغ برای مردم نباید از هفت هزار تومان بیشتر شود.

یوسف خانی افزود: برای عرضه مرغ با قیمت حدود 7 هزار تومان نرخ مرغ زنده باید کمتر از 4 هزار و 400 تومان شود اما در حال حاضر به قیمت تقریبا 5 هزار تومان رسیده و باعث افزایش قیمت مرغ برای مصرف کننده نهایی شده است.

وی درخصوص پیشبینی قیمت مرغ در روزهای آینده در آستانه ماه مبارک رمضان اظهار کرد: نرخ مرغ زنده در دو روز اخیر افزایش داشته از این رو مرغداران برای فروش تولیدات خود به کشتارگاهها مراجعه کرده‌اند که با این وجود پیش‌بینی می‌شود با افزایش عرضه قیمت‌ها کاهش داشته باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در انتها به قیمت تخم مرغ اشاره کرد و گفت:هرکیلو تخممرغ با قیمت 4 هزار و 600 تومان به دست خریدار می‌رسد و در روزهای اخیر با نوسان همراه بوده است. 

بنا بر این گزارش آمارهای منتشر شده در سایت آی تی پی نیوز حاکی از کاهش قیمت کنجاله در ماه های اخیر است به طوری که امروز قیمت کنجاله به زیر 1400 تومان رسیده است.
کد خبر a46bf84aa15e467eabaf2b6f784b1a36

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =