مواد غذایی> همانطور که می دانید شیر منبع غنی از کلسیم، پتاسیم و ویتامین دی می باشد و مزیت هایی که برای سلامتی دارد بیش از یک یا چند مورد است و بر ما پوشیده نیست.

در حالی که برخی افراد شیر را فقط در صورت گرم بودن می نوشند عده ای دیگر ترجیح می دهند شیر را خنک مصرف کنند.

باید دید کدام بهتر است :


اگر به لاکتوز شیر حساسیت دارید شیر را داغ بنوشید:

یکی از مزیتهای نوشیدن شیر داغ اینست که بدن شما به راحتی میتواند آن را هضم کند.ممکن است مصرف شیر خنک همراه با حبوبات و غلات لذت بخش باشد ولی اگر معده شما به لاکتوز شیر حساسیت نشان میدهد از نوشیدن آن خودداری کنید زیرا برای هضم آن با مشکل روبرو میشوید. زمانی که شیر را داغ  میل میکنید در اصل لاکتوز های موجود تفکیک میشود وبعد از نوشیدن مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.


با یک فنجان شیر داغ بهتر می خوابید:


نوشیدن یک فنجان چای گرم قبل ازرفتن به تختخواب خواب بهتری را به شما تضمین میکند. این خاصیت به علت وجود اسید آمینه تریپتوفان درون شیر میباشد که زمانی که حرارت میبیند مواد شیمیایی( سروتونین و ملاتونین) ایجاد میکند که تحریک کننده سیستم خواب است و باعث آرامش و خواب راحت میشود.


شیر سرد درمانی طبیعی برای از بین بردن خاصیت اسیدی معده:

شیر سرد می تواند راه حلی برای رهایی فوری از سوزش های حسی ناشی از اسیدی شدن معده باشد، نوشیدن نصف فنجان شیر سرد سرعت بالای تولید اسید را کاهش میدهد و مانع آزار و اذیت پس از آن می شود.


نوشیدن شیر سرد در تابستانهای گرم:

نوشیدن یک فنجان شیر خنک مانع از بین رفتن آب بدن می شود. صبح زود بهترین زمان برای نوشیدن شیر است اما اگر سرماخوردگی یا آنفولانزا دارید از مصرف شیر اجتناب کنید.


کد خبر a4beef4f19e346f0a21955136dca950f

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =