کشاورزی> معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به باقی‌ماندن بیش از یک ماه از برداشت گندم، به نظر می‌رسد میزان خرید تضمینی این محصول بیشتر از هشت میلیون تن که وزیر جهاد کشاورزی وعده داده است، شود.

علی قنبری اظهار کرد: از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از هفت میلیون و 700 هزار تن گندم به ارزش بالغ بر 8900 میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است که پیش‌بینی می‌شود میزان خرید تضمینی این محصول در مدت شش ماهه باقی‌مانده به بیش از هشت میلیون و 200 هزار تن برسد.

وی افزود: در این صورت نیاز داخلی کشور به این محصول استراتژیک تامین می‌شود و امسال گندمی به کشور وارد نخواهد شد.

قنبری ضمن عذرخواهی از گندمکاران بابت تاخیر در پرداخت مطالبات آنها گفت: در حال حاضر مطالبات گندمکاران بابت فروش محصول به دولت بالغ بر 2700 میلیارد تومان است که همه مسئولان در تلاشند هرچه سریع‌تر اعتبار مورد نیاز آن را از محل قرار‌داد با یکی از بانک‌های خصوصی و خزانه دولت تامین کنند اما کشاورزان بدانند که مطالبات آنها از دولت گرچه با کمی تاخیر اما قطعا پرداخت خواهد شد.

به گزارش ایسنا، پیش از این وزیر جهاد کشاورزی بارها از پیش‌بینی خرید تضمینی حدود هشت میلیون تن گندم که یک میلیون و 400 هزار تن بیشتر از سال گذشته است، خبر داده بود.
کد خبر a9bffe26c1d64cb593d03c295a9e7972

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علیرضا سبزه ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
    0 1
    سلام باتوجه به اینکه عملکردپایین بیشتر مزارع ناشی از کمبود عناصر غذای ماکرو ومیکرو میباشد و عدم توانایی کشاورزان (نبود نقدینگی و توانایی مالی و بالا بودن قیمت کودها و عدم اطمینان از کیفیت کودهای موجود )در رفع این مشکل دولت مردان فکری برای حل این مشکل که گریبان گیر اکثریت کشاورزان میباشد بکنند