مواد غذایی> مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت :بازار کالاهای اساسی در شرایط تعادل و آرامش است و نوسان قیمت در بازار وجود ندارد.

علی قنبری با اشاره به اینکه شکر به وفور در بازار و انبارها وجود دارد افزود: به منظور مدیریت بازار شکر و جلوگیری از نوسان قیمت این محصول، شکر همچنان در بازار بورس عرضه می شود اما از آنجا که قیمت عمده فروشی در بازار کمتر از هر کیلو 2520 تومان است شکری که در بورس عرضه می شود خریدار ندارد.

وی گفت: ابتدای سال به علت تاخیر یکی دو ماهه که در صدور حواله واردات بوجود آمد و تعلل بخش خصوصی در واردات، قیمت شکر افزایش یافت اما پس از آن با واردات 320 هزار تن شکر و عرضه آن در بورس قیمت کاهش یافت.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: بازار شکر در دو ماه گذشته به آرامش و ثبات رسیده است.

قنبری گفت: در زمینه گندم نیز به اندازه کافی ذخیره داریم و برای صادرات مازاد این محصول اقدام شده است.

وی افزود: ذخیره روغن نیز در حد مطلوبی است و برای صدور حواله واردات روغن، برنج و شکر آمادگی داریم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: حواله واردات برنج، روغن و شکر در خارج از فصل برداشت برای بخش خصوصی آماده است.

قنبری افزود: هم اکنون برنج وارداتی به منظور مدیریت بازار این کالا بصورت محدود در بورس عرضه می شود تا کسانی که امکان تهیه و خرید برنج داخلی را ندارند از برنج وارداتی استفاده کنند.

وی خرید تضمینی دانه روغنی کلزا را یکی از موفق ترین اقدامات در سال زراعی 94-95 دانست و گفت: بیش از 220 هزار تن دانه روغنی به ارزش 400 میلیارد تومان از کلزاکاران بصورت تضمینی خریداری و پول کشاورزان نیز در مدت کمتر از یک هفته پرداخت شد.

منبع:صدا و سیما
کد خبر baa05803244541d281173e62b89d5790

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =