مواد غذایی>نایب رئیس اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران گفت: بخشنامه‌های ابلاغ شده در این حوزه که بر زمین مانده، باید اجرا شود تا تولید و صادرات حرکت خودش را به خوبی ادامه دهد.

 احمدرضا فرشچیان، نایب رئیس اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران در نشست هم اندیشی برنامه‌های توسعه صادرات کشور که با حضور وزیر صمت، نمایندگان مجلس و بخش خصوصی برگزار شد، گفت: مشکلات کشور باید ریشه‌ای مورد واکاوی قرار گیرد، یکی از مشکلات بخشنامه‌های خلق الساعه بوده است که تأثیرات منفی بر روند کار فعالان اقتصادی گذاشته است.

وی با تاکید بر ضرورت تعریف و بازنگری مفاهیم مرتبط با حوزه اقتصاد، ادامه داد: تعریف مشخصی از صادرات باید ارائه شود و اینکه هدف و مقصود ما از صادرات چیست. در تدوین این هدف، الگوی کشورهای موفق باید مد نظر باشد و از مدل‌های استفاده شده توسط آنها الگو برداری شود. در این زمینه بهینه سازی تولید، حمل و نقل، کاهش هزینه‌های تجارت الکترونیک و حتی روابط با کشورهای دیگر باید مورد بررسی قرار گیرد و موقعیت‌ها و توقعات شناسایی شود.

به گفته این مقام مسئول همچنین بخشنامه‌های ابلاغ شده در این حوزه که بر زمین مانده است باید اجرا شود تا تولید و صادرات حرکت خودش را به خوبی ادامه دهد.

منبع:مهر
کد خبر c1de53fc52d94b309ccb88be8dae9dcf

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =